Już po raz ósmy na Podkarpaciu odbędzie się uroczysta gala związana z wręczeniem lokalnej nagrody honorowej IPN „Świadek Historii”.
Organizację kolejnej edycji ogłosił dyrektor rzeszowskiego oddziały Instytutu Pamięci Narodowej dr Dariusz Iwaneczko. Nagroda honorowa IPN „Świadek Historii” to[paywall] wyróżnienie przyznawane raz w roku instytucjom, organizacjom i osobom fizycznym (z polskim lub obcym obywatelstwem) szczególnie zasłużonym dla upamiętniania historii narodu polskiego w poszczególnych regionach kraju. Może być także przyznana pośmiertnie.
Nagrodę przyznaje specjalnie powołana kapituła, której przewodniczącym jest prezes Instytutu Pamięci Narodowej. „Świadek Historii” uzupełnia ogólnopolską nagrodę IPN „Kustosz Pamięci Narodowej”.
– Zapraszamy instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne do zgłaszania kandydatów z terenu działania rzeszowskiego oddziału IPN, czyli całego Podkarpacia. Wniosek o przyznanie nagrody powinien zawierać dane personalne kandydata, opis jego zasług i osiągnięć z uzasadnieniem.
Konieczne jest również przedstawienie dostępnych wnioskodawcy kopii dokumentów poświadczających te zasługi i osiągnięcia. Do wniosku należy dołączyć pisemną zgodę kandydatów na zgłoszenie – wyliczyła rzecznik prasowa rzeszowskiego oddziału IPN Katarzyna Gajda-Bator.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Moi stryjowie mieli doczynienia z UPA więc jak najbardziej trzeba ich zgłosić na świadków historii.
Moi stryjowie mieli doczynienia z UPA więc jak najbardziej trzeba ich zgłosić na świadków historii.