Reklama

Msza dożynkowa w sanktuarium maryjnym

18/09/2020 14:03

Tegoroczne podziękowania za plony dla rolników z powiatu jarosławskiego zorganizowano w Jodłówce. 13 września br. na terenie sanktuarium odprawiona została msza św. W podziękowania za plony włączyła się liczna delegacja parlamentarzystów i samorządowców, a wieńce przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Jodłówki.

Dożynki to ważny punkt w kalendarzu wydarzeń wsi. Nie inaczej było w tym roku i nawet pandemia nie popsuła rolnikom ich święta. Z całą pewnością dopisali goście. Na uroczystościach zorganizowanych w tym roku w Jodłówce obecni byli[paywall] wiceminister Anna Schmidt-Rodziewicz, senator Mieczysław Golba oraz posłowie Teresa Pamuła, Mieczysław Kasprzak i Tadeusz Chrzan.

Władze samorządowe reprezentowali natomiast dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Zaborniak oraz liczna grupa samorządowców wszelkiej rangi z terenu powiatu jarosławskiego. Nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych oraz jednostek organizacyjnych. Funkcję gospodarzy przejęli zaś starosta jarosławski Stanisław Kłopot i kustosz sanktuarium goszczącego wydarzenie – ks. Jerzy Jakubiec.

Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie od mszy św., którą koncelebrował metropolita przemyski, abp Adam Szal. Piękną oprawę eucharystii zapewniła tutejsza schola. Po mszy odbyły się tradycyjne, choć w tym roku nieco skromniejsze niż zwykle, podziękowania za plony. Podczas pokazu wieńców dożynkowych też nie było tak tłoczno jak zwykle, choć był on nie mniej okazały – piękne wieńce przygotowały KGW z Jodłówki, Jodłówki-Parcelacji i ze Świebodnej.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Darek - niezalogowany 2020-09-18 21:25:11

    Z PiSali się obecnością 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama