Tegoroczne podziękowania za plony dla rolników z powiatu jarosławskiego zorganizowano w Jodłówce. 13 września br. na terenie sanktuarium odprawiona została msza św. W podziękowania za plony włączyła się liczna delegacja parlamentarzystów i samorządowców, a wieńce przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Jodłówki.
Dożynki to ważny punkt w kalendarzu wydarzeń wsi. Nie inaczej było w tym roku i nawet pandemia nie popsuła rolnikom ich święta. Z całą pewnością dopisali goście. Na uroczystościach zorganizowanych w tym roku w Jodłówce obecni byli[paywall] wiceminister Anna Schmidt-Rodziewicz, senator Mieczysław Golba oraz posłowie Teresa Pamuła, Mieczysław Kasprzak i Tadeusz Chrzan.
Władze samorządowe reprezentowali natomiast dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Zaborniak oraz liczna grupa samorządowców wszelkiej rangi z terenu powiatu jarosławskiego. Nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych oraz jednostek organizacyjnych. Funkcję gospodarzy przejęli zaś starosta jarosławski Stanisław Kłopot i kustosz sanktuarium goszczącego wydarzenie – ks. Jerzy Jakubiec.
Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie od mszy św., którą koncelebrował metropolita przemyski, abp Adam Szal. Piękną oprawę eucharystii zapewniła tutejsza schola. Po mszy odbyły się tradycyjne, choć w tym roku nieco skromniejsze niż zwykle, podziękowania za plony. Podczas pokazu wieńców dożynkowych też nie było tak tłoczno jak zwykle, choć był on nie mniej okazały – piękne wieńce przygotowały KGW z Jodłówki, Jodłówki-Parcelacji i ze Świebodnej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Z PiSali się obecnością