Reklama

Mundurowi mogą liczyć na więcej. Nowe świadczenia

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podało, że prezydent Andrzej Duda podpisał już ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem świadczenia za długoletnią służbę. Oznacza to, że funkcjonariusze i żołnierze zawodowi otrzymają nowe świadczenie po 15 latach służby.

Świadczenie ma objąć funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Ochrony Państwa, Straży Marszałkowskiej oraz żołnierzy zawodowych i ma systemowo wspierać służby mundurowe.

O jakich kwotach mowa?[paywall]

Świadczenie ma wynieść 5 proc. należnego uposażenia zasadniczego po osiągnięciu 15 lat służby. Ma też być zwiększane o kwotę 1 proc. za każdy kolejny rozpoczęty rok służby, do momentu, w którym nie osiągnie wysokości 15 proc. po 25 latach służby.

Po ćwierćwieczu w mundurze nowe świadczenie ma się utrzymywać na poziomie 15 proc. i być wypłacane niezależnie od innych pobieranych dodatków i świadczeń, również świadczenia motywacyjnego.

Rządowy serwis www.gov.pl informuje również, że po osiągnięciu przez funkcjonariuszy 32 lat wysługi emerytalnej, świadczenie za długoletnią służbę będzie wliczane do podstawy wymiaru emerytury.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama