Reklama

MZK wraca do „normalnego” rozkładu jazdy

Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej w przemyskim magistracie prezydent miasta Wojciech Bakun poinformował, że od 17 maja br. dzieci i młodzież wracają do szkół, a w związku z tym czerwone autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji sp. z o.o. w Przemyślu będą jeździć na podstawie „normalnego” rozkładu jazdy.

– W Przemyślu do szkół wrócą wszystkie dzieci. Od klasy czwartej do ósmej szkoły podstawowej i uczniowie szkól średnich. Na początku w tak zwanym trybie hybrydowym. Co to znaczy? – wyjaśniał prezydent miasta. – W szkołach jednorazowo przebywać będzie 50 procent dzieci, pozostałe uczyć się będą jeszcze zdalnie (szczegółowa informacja o powrocie uczniów do szkół na takich samych zasadach w całej Polsce pojawiła się już kilkanaście dni temu – przyp. aut.)[paywall]. Jak to będzie funkcjonować w poszczególnych szkołach, zależy od dyrektorów tych placówek – stwierdził W. Bakun.

– 31 maja wszystkie dzieci uczyć się będą już w trybie stacjonarnym. A to sprawia, że zmienią się zasady funkcjonowania komunikacji miejskiej. Ta od ponad roku działa na ograniczonych zasadach, kursy niektórych autobusów bowiem zostały zredukowane. Tak, aby nie jeździły puste. Młodzież szkolna stanowi bowiem największą grupę klientów naszego MZK. Od 17 maja wszystkie autobusy wracają do normalnego trybu. Będą jeździć jak w dni nauki szkolnej – dodał prezydent miasta.

W konferencji uczestniczył także prezes spółki MZK Łukasz Dziągwa.

– Wracamy do normalnego, zgodnego z ustalonym przed wieloma miesiącami, rozkładu jazdy. Żeby ułatwić powrót do szkół dzieci i młodzieży i zakup biletów, wprowadziliśmy cztery sposoby elektronicznego kupowania biletów. Są także cztery aplikacje, dzięki którym można w bilety się zaopatrzyć, nie wychodząc z domu. Bardzo liczymy na powrót młodych pasażerów, bo, nie ma co ukrywać, bardzo ucierpieliśmy przez okres pandemii – powiedział prezes Ł. Dziągwa.

– Cały czas zachowujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa w naszych autobusach. Codziennie są myte i dezynfekowane. Bardzo prosimy pasażerów o zachowanie wszystkich środków ostrożności, dopóki te nie zostaną zniesione. Zapraszamy także wszystkich seniorów, którzy regularnie dzwonią do nas z pytaniami, kiedy będą mogli wreszcie pojechać na swoje działki – dodał.

O jednej sprawie pasażerowie MZK muszą pamiętać. Ze względu na przebudowę ulicy Bielskiego, kursy z ulicy Grunwaldzkiej i osiedla Rycerskie odbywają się nieco inaczej. W związku z tym inaczej wygląda rozkład jazdy na tej trasie.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Uciekinier - niezalogowany 2021-05-12 12:49:08

    Panie Bakun to MZK jeszcze funkcjonuje? Bo Pana Prezesi to bardziej zaangażowani są w politykę lokalna niż w pracę w Spółkach. Jeden robi kampanie w Rzeszowie drugi z Mołodycza jak donosi lokalna prasa tworzy struktury Holowni. Brawo brawo już chcą od Pana uciekać Ci specjaliści spoza granic naszego miasta? Ciekawe... Może lepiej zajęliby się robotą za którą dostają wygórowane wynagrodzenia? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Na taczki - niezalogowany 2021-05-12 13:03:25

    To trzeba aż konferencje robić?, myślę że czas na prawdę o sytuacji w spółce, może się ktoś przyjzy działaniom Prezesa a właściwie o ich braku jak również Radzie Nadzorczej, ludzie mają dość kłamstw i polityki kosztem spółki 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mm - niezalogowany 2021-05-13 14:52:17

    TAK TRZYMAC  PANIE PREZESIE JEST OK

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama