Reklama

Na Bielskiego i Swobodnej trzeba zmienić oznakowanie?

09/10/2017 20:00

Wprowadzenie na ul. Swobodnej strefy zamieszkania oraz zmiana oznakowania skrzyżowania tej ulicy z Bielskiego – to propozycje Krzysztofa Koralewicza z Przemyśla. Argumentuje je względami bezpieczeństwa.

– Ruch jest jak na Marszałkowskiej, chodnika nie ma żadnego. W porach, gdy rodzice przywożą dzieci do przedszkola oraz je odbierają[paywall], ciężko jest przejść albo przejechać. Niektórych jeszcze ponosi fantazja i gonią jak szaleni. Tam jest naprawdę niebezpiecznie – mówi Krzysztof Koralewicz.

Jego zdaniem rozwiązaniem byłoby ustawienie na tej ulicy znaku „strefa zamieszkania”, która daje pierwszeństwo pieszym przed autami. Według niego uzasadnionym byłoby też położenie na ul. Swobodnej progu zwalniającego.

Reklama

Pan Krzysztof zwraca ponadto uwagę na skrzyżowanie ul. Swobodnej z Bielskiego. Ta druga biegnie prosto i prowadzi z osiedla w kierunku ogródków działkowych i Lipowicy. Droga główna jest natomiast wyznaczona z Bielskiego na Swobodną. Na Bielskiego jest ustawiony znak „ustąp pierwszeństwa przejazdu”.

– Już parę razy był pisk opon. Trzeba tam ustawić znak „stop” i wymalować na drodze linię bezwarunkowego zatrzymania, tak żeby były dobrze widoczne i nikt nie miał wątpliwości, jak biegnie główna droga – mówi. – Ruch jest tutaj coraz większy, bo dla wielu kierowców jest to skrót na Budy, zwłaszcza od kiedy zrobiono tam rondo. W godzinach szczytu wolą jechać tędy niż przez 3 Maja – uzasadnia.

Reklama
Czy jest szansa na takie zmiany? Jak usłyszeliśmy w magistracie, mieszkaniec musi złożyć w urzędzie miejskim wniosek ze swoimi propozycjami. Zostanie on skierowany do Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która przeanalizuje tę propozycję.


fot.Nadesłane przez Czytelnika
Gdy rodzice przywożą i odbierają dzieci z przedszkola, ulica jest zastawiona autami.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kkkk - niezalogowany 2017-10-09 21:09:37

    To foto akurat jest z zabawy w przedszkolu które w ciągu roku szkolnego jest około 5, wiec nie ma tragedii. W ciągu tygodnia nie ma aż takiego natężenia!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Józef - niezalogowany 2017-10-09 21:32:54

    Tak to prawda zdjęcie zrobione jak byla zabawa dla dzieci w przedszkolu.a tak  codziennie to niema tragedi bo przedszkole ma swój parking

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2017-10-09 21:51:43

    Tym gościem bym się nie przejmował

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości