Reklama

Na dworcu kolejowym w Jarosławiu będzie winda

Na zlecenie spółki PKP PLK wykonany został już projekt budowy windy na dworcu kolejowym w Jarosławiu. Teraz spółka szuka wykonawców tej inwestycji.

Dworzec kolejowy w Jarosławiu jest dość specyficzny. Przejście pod torami ma długość ok. 57 m. Nad konstrukcją znajduje się osiem torów, dwa perony (jeden przy budynku dworca, drugi pomiędzy torami 1 i 2) oraz rampa kolejowa[paywall].

Połączenie dworca z tunelem to schody, wbudowane w konstrukcję budynku oraz platforma przyschodowa, przeznaczona dla pasażerów na wózkach inwalidzkich. Podobnie jest z wyjściem z tunelu na poziom peronów.

Tunel przejścia jest w dobrym stanie. Choć powstał jeszcze w 1977 r., to został gruntownie wyremontowany w 2014 r. Teraz czas jednak na kolejną modernizację, która ułatwi pasażerom życie.

Planowana inwestycja zakłada – według projektu – „cząstkową rozbiórkę wejścia do przejścia pod torami od strony budynku dworca po to, aby zabudować windę oraz całkowitą rozbiórkę wejścia na peron nr 2 (od strony zachodniej) i wykonanie w tym miejscu szybu windowego dla dźwigu osobowego”.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama