Reklama

Na egzaminie będą oceniać ekonomiczną jazdę

24/12/2014 12:11

Umiejętność oszczędnej jazdy od 1 stycznia będzie oceniana podczas egzaminu na prawo jazdy. Kursantom dojdą dwa nowe zadania. To nie jedyne zmiany, które wchodzą w życie.

Ekojazda, czy też inaczej eco-driving, polega na takim prowadzeniu samochodu, aby zmniejszyć zużycie paliwa. Od stycznia egzaminowani będą musieli się wykazać m.in. umiejętnością właściwej zmiany biegów. – Należy pamiętać, że pierwszego biegu używamy tylko do ruszania, po osiągnięciu prędkości około 30 km/h włączamy trzeci bieg, a czwarty przed osiągnięciem 50 km/h. Zmian powinniśmy dokonywać przy obrotach silnika od 1800, zaś przy dynamicznym przyśpieszaniu od 2600 – opisuje egzaminator w WORD w Przemyślu Leszek Pusiarski.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości