Umiejętność oszczędnej jazdy od 1 stycznia będzie oceniana podczas egzaminu na prawo jazdy. Kursantom dojdą dwa nowe zadania. To nie jedyne zmiany, które wchodzą w życie.
Ekojazda, czy też inaczej eco-driving, polega na takim prowadzeniu samochodu, aby zmniejszyć zużycie paliwa. Od stycznia egzaminowani będą musieli się wykazać m.in. umiejętnością właściwej zmiany biegów. – Należy pamiętać, że pierwszego biegu używamy tylko do ruszania, po osiągnięciu prędkości około 30 km/h włączamy trzeci bieg, a czwarty przed osiągnięciem 50 km/h. Zmian powinniśmy dokonywać przy obrotach silnika od 1800, zaś przy dynamicznym przyśpieszaniu od 2600 – opisuje egzaminator w WORD w Przemyślu Leszek Pusiarski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze