„Męski Różaniec”, a po nim piesza pielgrzymka mężczyzn z Przemyśla na Kalwarię Pacławską odbędzie się w sobotę, 4 maja. – Prawdziwy facet nie boi się różańca – mówi pomysłodawca Dariusz Lasek.
Na modlitwę zaproszeni są wszyscy mężczyźni i młodzieńcy. – Oczywiście nikogo nie będziemy przeganiać, ani kobiet, ani małych dzieci. Ale, jak sama nazwa wskazuje, wydarzenie kierujemy do mężczyzn i chłopców w starszym wieku – mówi Dariusz Lasek, pedagog i radny miejski.
– Różaniec odmawiam od wielu lat, noszę go zawsze przy sobie i nie wstydzę się go, bo jest częścią mojego życia. Dzięki tej modlitwie, wiele pozytywnych rzeczy wydarzyło się w moim życiu – mówi D. Lasek[paywall].
Jakiś czas temu zetknął się z inicjatywą „Męski Różaniec” w Warszawie. Był na takim spotkaniu i wtedy zrodziła się u niego myśl: „dlaczego nie w Przemyślu?”. – Nie ma wielu inicjatyw, które by skupiały mężczyzn wokół modlitwy. Nie ma też formacji, która by formowała typowy rys męski wokół Matki Bożej. Można powiedzieć, że różaniec zdominowany został przez kobiety – zauważa.
O. Edward Staniukiewicz, franciszkanin z Kalwarii Pacławskiej mówi nawet o „kościele żeńsko-katolickim”, czyli takim, w którym to kobiety stanowią większość. To właśnie ten zakonnik został duchowym opiekunem inicjatywy w naszym regionie.
„Męski Różaniec” rozpocznie się mszą s. pod przewodnictwem bpa Stanisława Jamrozka w kościele ojców franciszkanów w Przemyślu s sobotę o godz. 6.00. Po niej mężczyźni przejdą w procesji na plac przy kościele Świętej Trójcy, gdzie przed figurą Matki Bożej odmówią różaniec. Natomiast ok. 10.30 wyruszy piesza pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej.
Intencją pomysłodawców nie jest tylko jednorazowa modlitwa, ale systematyczna, w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Jej program będzie się przedstawiał tak samo, z tym wyjątkiem, że pielgrzymka będzie organizowana co jakiś czas – najprawdopodobniej raz w roku. Chcą też powołać wspólnotę Wojownicy Maryi, która będzie skupiać wierzących mężczyzn.
– Czas już wyjść ze swoich izdebek i pokazać – ale nie chodzi o to, żeby coś robić na pokaz – że jest nas wielu, a będzie jeszcze więcej, jeśli będziemy się łączyć w miłości do Matki Bożej i modlitwie – podkreśla D. Lasek.
Zapisy na pielgrzymkę pod adresem e-mail: lasek.dariusz1@gmail.com. Na „Męski Różaniec” nie trzeba się wcześniej zgłaszać.
pab
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kuchciński i reszta towarzyszy z KC PIS będzie ?
Brak słów....Miastem się zajmuj człowieku, a nie różańcami.Za to Ci nie płaca....
Może napisać wprost.Że nie ma to nic z publicznym wyznaniem wiary a wiosenna rekrutacja "świeżej krwi" w pewnych środowiskach
he he, każdy obszczymurek sądzi według siebie
różaniec nie służy do uprawiania polityki, żałosne....
Dzisiaj lukrowana wiara, wszelkiej maści polityków, partyjniaków jest instrumentem do osiągania władzy i kasy
Lewactwo wyje... Dla nich człowiek wierzący ma się wyrzec wiary dlatego tylko, że został politykiem? Gdyby łazili w czarnych marszach to byłoby „cool". Lewacki umysł to żenada.
Jakie wyrzekanie wiary Katolu ? Chodzi o to, że wiara "na pokaz" i "obnoszenie" się z religijnością jest instrumentalnie wykorzystywana przez niektórych partyjniaków do partykularnych interesów.
Katol,wiara jest dla człowieka i powinien zgodnie z nią życ!!!Ale nie kur...na pokaz!!!!.I machać koralikami po gazetach...Żenada to jest jak zapier....pod same balaski,a po wyjściu z kościoła myjesz dupe innym.Prawicowy umysł wyborcy kartofla z Żoliborza.
" chłopców w starszym wieku " XD
Figurki, pomniczki, różańce i inne "gadżety" to zwykłe bałwochwalstwo. niestety dzisiaj ludzie tzw. "wierzący" brną w to zjawisko. Nieznajmość Biblii szkodzi . Każdy może być prorokiem i szamanem. Wystarczy pomyśleć!!!!!!!!!
Kilku z pośród tych panow znam.Na co dzień ludzie bardzo trudni we wspolzyciu.
POwinieneś się udać natychmiast do psyciatry
Kuchciński i reszta towarzyszy z KC PIS będzie ?
ha ha hasler pijany