Jeden z projektów uchwał podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zakładał rezygnację z planów zabudowania placu Rybiego budynkami i przeznaczenie tego terenu na budowę podziemnego parkingu ze skwerem w części nadziemnej. Radni byli za.
Sesja odbyła się 21 czerwca br. Jedna z uchwał dotyczyła zmiany planu zagospodarowania przestrzennego „Stare Miasto”[paywall]. – Chodziło o zmianę w części dotyczącej placu Rybiego, który leży nam na sercu od paru lat. Od czasów naszych protestów przeciwko jego sprzedaży, postulowaliśmy budowę takiego parkingu do obsługi turystyki i mieszkańców – powiedział przemyski przedsiębiorca Błażej Wilk.
Nim doszło do głosowania, przedstawiciele kongregacji złożyli do przewodniczącego rady miejskiej Bogusława Zaleszczyka wniosek nie tylko o przyjęcie tej potrzebnej uchwały, ale także o przyjęcie kolejnej, nakazującej sporządzenie dokumentacji projektowej do budowy podziemnego parkingu. – Chodzi o to, że posiadanie gotowego projektu może znacznie przyspieszyć realizację budowy. Tak robi prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. On do projektów przyjętych przez radę od razu robi dokumentację i gdy się pojawią niewykorzystane środki pod koniec roku w jakichś programach unijnych, czyli tak zwane resztówki, wykłada projekt na stół i zdobywa pieniądze. Tak powstał w 2014 roku most imienia Tadeusza Mazowieckiego na Wisłoku za 184 miliony złotych. I tak trzeba zrobić u nas. Uczmy się od Ferenca! – dodał B. Wilk.

fot.zbiory własne
Wojciech Pieprzny (z lewej) i Błażej Wilk złożyli do przewodniczącego rady miejskiej Bogusława Zaleszczyka wniosek o sporządzenie dokumentacji projektowej do budowy podziemnego parkingu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kwintesencja tego miasta... Najpierw wyremontować parking aby później go zniszczyć i wybudować drugi :)
...pod nim. No tak, ale za czyje pieniądze???
Budowa historii tego parkingu ma już 30 lat ahaha
O tak , tak po 16 latach nierządu tego jegomościa w zawsze dobranym krawacie , lubującego się w czarnych Wolvach i popierających go zawsze i nieustannie bezradnych kolesi zobaczymy podziemny parking jak zobaczyliśmy do tej pory : rewitalizację czy nawet poprawę stanu tego paskudztwa w centrum mieściny jakim jest coś co brzmi dumnie "zielonym rynkiem " jak nazywam niewyobrażanym siedliskiem brudu i wstydu i wstydu dla tej "wadzy", halę sportową ( posiadają hale Żurawica , Bircza, Huwniki) a Przemyśl przebudowaną przedwojenną ujeżdżalnie koni przy ul. Mickiewicza , zobaczymy zespoły basenów za ok. 50 milionów kiedy przez 16 lat nie potrafił wybudować zwykłego prostego otwartego basenu dla przemyślan , ba nie potrafił wygospodarować kawałek zwyklej plaży nad Sanem , kiedy wszystkie małe mieściny takie plaże posiadają , zobaczymy podziemne parkingi kiedy przez 16 lat nie potrafił sprowadzić do naszego już niestety zadupia ani jednej większej firmy , ani jednego poważniejszego inwestora za wyjątkiem budowanej wiaty w tej pustej a wybudowanej i uzbrojonej za niemal 23 mln zł podstrefy zwanej inwestycyjną. Fajne nie , strefa od ponad 10 lat niby inwestycyjna sprawia wrażenie pustyni i powinna się nazywać anty inwestycyjną . A chwalił się tą budowaną halą jako inwestycja milionowa , ba odbył nawet gospodarczą wizytację i co , jak wybuduję w co wątpię podobno zatrudni ten anonimowy przedsiębiorca ok. 20 osób , dużo nie. Przypominam że w mieleckiej strefie zatrudniono ok. 35 tysięcy ludzi , wartość setek inwestycji liczyć należy w miliardach zł , ba podobno w strefie ekonomicznej w Orłach jest już kilku inwestorów zewnętrznych. No cóż można gospodarzyć i tak wciskając ludziom ciemnotę że potrzebna była na od początku deficytowym zjeździe narciarskim buda-wiata za podobno 2,5 mln. zł która i tak nie będzie dokończona , bo "frajera" nie znajdą bo to dziadostwo zagospodarował , po co były 2 drogie , za drogie boiska do siatkówki nad Sanem , nieustannie puste , nie użytkowane , jak można wierzyć w jakieś fantazy o podziemnym parkingu kiedy nie potrafi od lat pomalować przejścia podziemnego na ul. Borelowskiego , ostatnio przechodziłem i widziałem , coś okropnego, wstyd. No cóż można pisać wiele , obdartych z tynku całych połaci kamienic w mieścinie , krzywych i obesranych chodnikach , pustych dziesiątek mieszkań , ba całych kamienic i budynków które za niedługo będą samoczynnie się rozpadać i grozić katastrofą budowlaną , o jeżdżących po Przemyślu autobusowych gratach, po pustych dziesiątkach dawnych lokalach handlowo- usługowych z napisami "lokal do wynajęcia". "wynajmę "itd. Każdy widzi jak wygląda zabytkowy most kolejowy , boisko Polonii zwane stadionem , park w centrum przy Jagielońskiej zwany Placem Witolda Pileckiego , Aby pozbyć się konieczności utrzymywania porządku pozbyto się kolejne ładnego placu rekreacyjnego w centrum zwanego św. Floriana sprzedano teren pod myjnię samochodową , obecnie ludzie starsi , zmęczeni nie mają gdzie spokojnie usiąść , wypocząć. No cóż można nieustannie chwalić się 2 krótkimi drogami obwodowymi zwanymi buńczucznie obwodnicami , kilkoma wybrukowanymi uliczkami , parkiem na Wzgórzu Zamkowym, mały stadionem Juwenia czy jednym placem ale jak na 16 lat dużo czy mało kto zgadnie ? A jeśli to tego dojdzie szwejk , piesek , konik , ułan , huzar , kilka pomniczków czy tablic pamiątkowych , nieustanne święta jak manewry szwejkowskie , wincencjady , dnie ulic ,fajki , zamku , jarmarki galicyjskie , zakończenie lata , mianowanie na króla , turnieje rycerskie itp. to dopełnia to radość rządzących z dobrze spełnionego obowiązku. Pytam jak klasyk z Torunia , tak czy nie? I dodam od siebie kiedy wyłożono wreszcie pod długim ciężkim oczekiwaniu i de facto wymuszeniu przez kierowców kostką ten parking nadziemny czy ktoś jeszcze uwierzy że w PRZEMYŚLU BĘDZIE PARKING PODZIEMNY. Strałem się w skrócie uzasadnić dlaczego w to nie wierzę i nie uwierzę pomimo że jestem osobą wierzącą. Jeśli napisałem coś nieprawdziwego czy złośliwie z chęcią udowodnię swoje krytyczne aczkolwiek życzliwe uwagi i stwierdzenia , łącznie z lustracją miejsc o których napisałem oczywiście z konieczności w największym skrócie. Pozdrawiam
cześćJestem osobą, która oferuje pożyczki międzynarodowe. Dzięki kapitałowi, który będzie wykorzystywany do udzielania pożyczek między osobami w krótkim i długim okresie, od 2000 do 500 000, do wszystkich poważnych osób będących w rzeczywistych potrzebach, stopa procentowa wynosi 3% rocznie.Udzielam pożyczek Finansowych, Pożyczki Nieruchomości, Pożyczki Inwestycyjnej, Pożyczki Auto, Pożyczki Osobistej. Jestem dostępny, aby zadowolić moich klientów w maksymalnym terminie 3 dni od otrzymania twojego wniosku.Żadna poważna osoba się nie powstrzymujeNapisz, aby uzyskać więcej informacji,E-mail: rojasaugustine6@gmail.com
Ty to chyba z Przemyśla, geniusz jak wielu
Parking tak ale aby nie spartaczyć i służyło dekady to niech powstanie czterokondygnacyjny z jednym podziemnym i będziemy mieć w sumie pięć kondygnacji. Gdzie teraz zostawić tam auto to trzeba zrobić ok. trzy kółeczka. Upusty na miejsce postojowe dać urzędnikom i bankowcom, wtedy by było luźniej przy ich urzędach.
Wąchaj pałę frajerze , nie tutaj to naciągactwo .
Pewnie ceny za parkowanie były by z Wa-wy ,
To są jakieś kpiny tyle kasy poszło na remont a teraz będzie dewastacja i powstanie nowy. No chyba że radni zapłacą z swojej diety za poprzedni wyremontowany. A co tam z ich kieszeni nie idzie ludzie ogarnijcie się.
Jaja sobie robisz... Parking piętrowy w centrum miasta? To ma być ozdoba jakaś? Głupie pomysły. Czy chcesz oszpecić to miasto całkiem tak jak to zrobili z tym posranym muzeum, którego nawet nikt nie chce odwiedzać.
ZBUDOWAĆ PARKING PODZIEMNY , BO UDUSIMY SIĘ NA ULICACH TYMI GRATAMI !!!!!!
Oh, a real country grows, thanks for sharinghttp://slitherio-o.com
Co tak śmierdzi..... Chyba coś się przypala, czujecie?.... aaaaa, to kiełbasa przedwyborcza....
A czy w tym miejscu nie ma pod ziemią czegoś zabytkowego? Jakieś fundamenty? Czy będzie tak jak z muzeum?
Oczywiście że są fundamenty! Cały ten teren od średniowiecza był zabudowany. Ciężkie pieniądze trzeba wyłożyć na badania archeologiczne!
Czekam jak mi kaktus na dłoni wyrośnie ... dziadownia ..
Taka inicjatywa faktycznie miała ogromny sens lata temu. A teraz przecież ludzi i tak zamawiają wszystko przez internet, dlatego warto pomyśleć, czy taki parking na pewno potrzebny. Ja zakupy zamawiam przez https://furgonetka.pl/dpd i tego nie zmienię. Szkoda byłoby utopić takie pieniądze.
powstanie tak jak AQUPARK
Kwintesencja tego miasta... Najpierw wyremontować parking aby później go zniszczyć i wybudować drugi :)
...pod nim. No tak, ale za czyje pieniądze???