Reklama

Na placu Rybim powstanie podziemny parking?

Jeden z projektów uchwał podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zakładał rezygnację z planów zabudowania placu Rybiego budynkami i przeznaczenie tego terenu na budowę podziemnego parkingu ze skwerem w części nadziemnej. Radni byli za.

Sesja odbyła się 21 czerwca br. Jedna z uchwał dotyczyła zmiany planu zagospodarowania przestrzennego „Stare Miasto”[paywall]. – Chodziło o zmianę w części dotyczącej placu Rybiego, który leży nam na sercu od paru lat. Od czasów naszych protestów przeciwko jego sprzedaży, postulowaliśmy budowę takiego parkingu do obsługi turystyki i mieszkańców – powiedział przemyski przedsiębiorca Błażej Wilk.

Nim doszło do głosowania, przedstawiciele kongregacji złożyli do przewodniczącego rady miejskiej Bogusława Zaleszczyka wniosek nie tylko o przyjęcie tej potrzebnej uchwały, ale także o przyjęcie kolejnej, nakazującej sporządzenie dokumentacji projektowej do budowy podziemnego parkingu. – Chodzi o to, że posiadanie gotowego projektu może znacznie przyspieszyć realizację budowy. Tak robi prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. On do projektów przyjętych przez radę od razu robi dokumentację i gdy się pojawią niewykorzystane środki pod koniec roku w jakichś programach unijnych, czyli tak zwane resztówki, wykłada projekt na stół i zdobywa pieniądze. Tak powstał w 2014 roku most imienia Tadeusza Mazowieckiego na Wisłoku za 184 miliony złotych. I tak trzeba zrobić u nas. Uczmy się od Ferenca! – dodał B. Wilk.

Reklama
– Sam parking to supersprawa, a skwer na górze to bomba. Mają powstać ścieżki, ławki, zieleń, odtworzony zostanie zarys synagogi. Jest też już zgoda wojewódzkiego konserwatora zabytków. Potrzebne są jednak pieniądze – dodał Wojciech Pieprzny. To on, wspólnie z B. Wilkiem, złożyli – w imieniu stowarzyszenia MOST czyli Miasto, Obywatele, Sztuka, Tlen – wspomniany wniosek.


fot.zbiory własne
Wojciech Pieprzny (z lewej) i Błażej Wilk złożyli do przewodniczącego rady miejskiej Bogusława Zaleszczyka wniosek o sporządzenie dokumentacji projektowej do budowy podziemnego parkingu.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ecg - niezalogowany 2018-06-26 19:10:44

    powstanie tak jak AQUPARK

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Rad - niezalogowany 2018-06-26 19:34:55

    Kwintesencja tego miasta... Najpierw wyremontować parking aby później go zniszczyć i wybudować drugi :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Giga - niezalogowany 2018-06-26 21:01:07

    ...pod nim.  No tak, ale za czyje pieniądze???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama