W nadchodzącym tygodniu na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe. Na szczęście to tylko trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniu z powietrza.
Jak poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego, od najbliższego wtorku do piątku (7 – 10 czerwca) w ramach treningu systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza, na terenie województwa podkarpackiego zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.
W wybranym dniu pomiędzy 7 a 10 czerwca, pomiędzy g. 8.00 a 16.00 zostaną wyemitowane dwa sygnały alarmowe. Modulowany sygnał oznaczający atak z powietrza będzie rozbrzmiewał przez trzy minuty, tyle samo potrwa ciągły sygnał odwołania alarmu. Wspomniany trening to element ogólnokrajowego ćwiczenia „RENEGADE – SAREX 16/I”. Ma być próbą sprawdzenia, czy system wymiany informacji o zagrożeniach w warunkach rzeczywistej sytuacji kryzysowej jest skuteczny, stąd brak doprecyzowania dokładnego terminu i godziny uruchomienia systemów alarmowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze