Reklama

Na Podkarpaciu zawyją syreny. Spokojnie, to tylko ćwiczenia

W nadchodzącym tygodniu na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe. Na szczęście to tylko trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniu z powietrza.

Jak poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego, od najbliższego wtorku do piątku (7 – 10 czerwca) w ramach treningu systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza, na terenie województwa podkarpackiego zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.

W wybranym dniu pomiędzy 7 a 10 czerwca, pomiędzy g. 8.00 a 16.00 zostaną wyemitowane dwa sygnały alarmowe. Modulowany sygnał oznaczający atak z powietrza będzie rozbrzmiewał przez trzy minuty, tyle samo potrwa ciągły sygnał odwołania alarmu. Wspomniany trening to element ogólnokrajowego ćwiczenia „RENEGADE – SAREX 16/I”. Ma być próbą sprawdzenia, czy system wymiany informacji o zagrożeniach w warunkach rzeczywistej sytuacji kryzysowej jest skuteczny, stąd brak doprecyzowania dokładnego terminu i godziny uruchomienia systemów alarmowych.

Reklama

 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama