Reklama

Na Podkarpaciu zawyją syreny. Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Dziś na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe. Na szczęście to tylko trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniu z powietrza.

Jak poinformowała rzecznik prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś-Błądzińska, dziś, 12 maja, w ramach treningu systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza, na terenie województwa podkarpackiego zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych. Pomiędzy g. 9.00 a 15.00 zostaną wyemitowane dwa sygnały alarmowe. Modulowany sygnał oznaczający atak z powietrza będzie rozbrzmiewał przez trzy minuty, tyle samo potrwa ciągły sygnał odwołania alarmu.
Wspomniany trening to element ogólnokrajowego ćwiczenia „RENEGADE – KAPER 15/I”, organizowanego przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Ma być próbą sprawdzenia, czy system wymiany informacji o zagrożeniach w warunkach rzeczywistej sytuacji kryzysowej jest skuteczny.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości