Dziś na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe. Na szczęście to tylko trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniu z powietrza.
Jak poinformowała rzecznik prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś-Błądzińska, dziś, 12 maja, w ramach treningu systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza, na terenie województwa podkarpackiego zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych. Pomiędzy g. 9.00 a 15.00 zostaną wyemitowane dwa sygnały alarmowe. Modulowany sygnał oznaczający atak z powietrza będzie rozbrzmiewał przez trzy minuty, tyle samo potrwa ciągły sygnał odwołania alarmu.
Wspomniany trening to element ogólnokrajowego ćwiczenia „RENEGADE – KAPER 15/I”, organizowanego przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Ma być próbą sprawdzenia, czy system wymiany informacji o zagrożeniach w warunkach rzeczywistej sytuacji kryzysowej jest skuteczny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze