Od godziny 7 rano, w poniedziałek, 13 lutego br., na wciąż powstającym przejściu granicznym Malhowice – Niżankowice rozpoczęła się odprawa celna pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony, przemieszczających się bez ładunku.
Odprawa będzie prowadzona całodobowo na obu kierunkach w oparciu o tymczasową infrastrukturę zlokalizowaną zarówno po stronie polskiej, jak i ukraińskiej. Możliwość przekraczania granicy w tym miejscu nie obejmuje pustych, nieoczyszczonych cystern, przeznaczonych do przewozu materiałów niebezpiecznych.
O szczegółach poinformowali podczas konferencji prasowej jej uczestnicy, m.in. szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marek Kuchciński, prezes Agencji Odbudowy i Rozwoju Infrastruktury Ukrainy Mustafa-Masi Nayyem, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Bartosz Grodecki. Obecnie byli także wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz przewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Maksym Kozicki.
Obecność tylu oficjeli nie była przypadkowa. Odprawa pierwszych pojazdów na tym przejściu to bardzo ważna informacja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze