Rondo przy u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i Wyszyńskiego zyskało patrona. Będzie nosić nazwę Konstytucji 3 Maja. Wiąże się to z pewnymi konsekwencjami. Tutejszy magistrat chce poprawić estetykę obiektu. Co być może bardziej doniosłe, planuje, by miejskie obchody uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej odbywały się właśnie w tym miejscu.
Rada miasta na sesji 25 marca podjęła uchwałę o nadaniu rondu zlokalizowanego na peryferiach osiedla Jagiełły nazwy Konstytucji 3 Maja.
Wprawdzie pewne zastrzeżenia miała radna Małgorzata Kalin, która proponowała, by przed ostateczną decyzją zasięgnąć opinii mieszkańców w kwestii nadania rondu nazwy, ale jej głos został pominięty.
– Konstytucja była wielkim osiągnięciem narodu polskiego, dlatego[paywall] bardzo bym chciał, żeby miasto wpisało się w obchody roku Konstytucji 3 Maja – wyjaśniał burmistrz Mieczysław Piziurny, przypominając, że rok 2021 uchwałą sejmową jest rokiem Konstytucji 3 Maja i tym tłumacząc tempo prac nad uchwałą o nadaniu nazwy rondu.
Samo nadanie to jednak nie wszystko. Radymniański magistrat ma wobec tego obiektu szersze plany.
– Rondo nabierze większej estetyki, zostaną tam nasadzone kwiaty w kolorach biało-czerwonych – zapowiedział burmistrz. – Na razie nie przewidujemy zaangażowania dużych środków finansowych: oprócz nasadzenia kwiatów na pewno pojawi się tablica z nazwą ronda – zaznaczył.
Niewykluczone jednak, że na tym plany się kończą. – Docelowo planujemy, aby w przeciągu najbliższych kilku lat wyposażyć rondo w tablicę upamiętniającą bądź jakiś niewielki obelisk – dodawał.
W kwestii najbliższej przyszłości magistrat ma swoje plany – już 3 maja w okolicach ronda mogłaby zostać zorganizowana uroczystość patriotyczna.
– W zależności od sytuacji chciałbym tam zorganizować obchody z okazji rocznicy Konstytucji 3 maja – zapowiedział burmistrz.
– Pracownicy MOK pracują obecnie nad programem artystycznym, działamy jednak w ciemno, ponieważ nie wiemy, na ile sytuacja pandemiczna pozwoli nam wyjść z obchodami tej rocznicy do mieszkańców – zaznaczał.
Nawet jeśli w tym roku nie uda się zorganizować takiego wydarzenia, burmistrz ma plan, jak podzielić lokalizację miejskich uroczystości narodowych.
– Chciałbym, żeby uroczystości związane ze świętem państwowym 11 listopada odbywały się pod pomnikiem w Rynku, natomiast uroczystości trzeciomajowe w okolicy ronda i nowego kościoła – mówił M. Piziurny. – Byłby to dobry gest – oceniał.
Warto przypomnieć, że nadanie nazwy rondu to pierwsza sfinalizowana propozycja z 9 pomysłów na nowe porządki w Radymnie, jakie zaplanowali radni klubu Wspólnie dla Radymna. W lutym obok nadania nazwy rondu padły propozycje m.in.: remontu fontanny, krzewienia idei crossbookingu oraz realizacji w mieście budżetu obywatelskiego.
Czy te zapowiedzi uda się zrealizować równie skutecznie?
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nazywamy rondo przy kościele, będzie pompa, kwiaty, odznaczenia... Proponuje radnym i Panu Burmistrzowi spacerek ul. Błonie. Syf, brud, błoto i kupa śmieci oraz gruzu. Po deszczu spacer po błocie. Może zmienić nazwę na Błotna? Jak była otaczarnia, przynajmniej było czysto. Teraz pan B. i jego GEO wywożąc materiały typu błoto, kruszywo i inne pozostałości po robotach ziemnych nie raczą po sobie posprzątać.
i dalej tak zapewne będzie nazywane przez mieszkańców. Pompy nie będzie bo woda tam nie napływa kwiaty i oznaczenie Ronda jak najbardziej a z zasadzie nazwanie Rondem Konstytucji 3 Maja. myślę że Radni z Burmistrzem mają świadomość jaki jest stan ul.Błonie. Nie są zapewne specjalistami w dziedzinie budowy dróg , choć każdy co ma trochę pojęcia w tej sprawie wie ze asfaltu w przyszłości nie da się położyć w błocie , teren należy utwardzić i tak dalej postępować kolejnymi krokami w kierunku budowy prawdziwej drogi . Spacer w błocie ... no cóż każdy wybiera dla siebie optymalne rozwiązania , jeśli się lubi to się tam chodzi , znam wiele przyjaznych miejsc , utwardzonych gdzie można przejść suchą stopą . Powiedzmy sobie szczerze, bywałem tam rzadko ale nigdy nie widziałem tam licznej rzeszy spacerowiczów, może tylko tacy którzy mają obrzydzenie do sprzątania po swoich pupilach.Znam też wiele osób w Radymnie które potocznie nazywają Rondo przy oś.Jagiełły - Rondem Witolda i wcale nie dotyczy to Księcia Litewskiego Witolda który był sojusznikiem Króla Władysława Jagiełły w Bitwie pod Grunwaldem w 1410 r . Myślę że Ci i tak będą używać nazwy Rondo Witolda. Rozumiem że są jeszcze mieszkańcy którzy nie mogą pogodzić się że brakuje im w tym miejscu Otaczarni, Wiekszość zapewne jest z tego tytułu przeszczęśliwa że nie ma tej trucicielki w naszym sąsiedztwie . I tak na koniec za lat kilka na ulicy Błonie będzie droga szeroka i asfaltowa ... i proszę mi wierzyć znajdzie się wówczas wielu którym również nie będzie się to podobało. Dziękuję za uwagę
Fulham akan memainkan sepak bola yang lebih cantik, mengumpulkan jumlah tembakan dan menyenangkan Scott Parker nobartv.com , nobartv.my.id , novartv.world , yallatv.my.id , nobartv.fun , nobartv.link , nobartv yolasite.com , nobartv home.blog , nobartv weebly.com dengan sikap mereka tetapi pada akhirnya Burnley akan membuat momen besar dalam pertandingan itu menguntungkan mereka. Tidak akan ada risiko yang diambil dalam pertandingan ini, terutama melawan tim yang bisa membawa Burnley kembali ke peleburan degradasi. Satu poin akan baik-baik saja bagi para pengunjung.
Nazywamy rondo przy kościele, będzie pompa, kwiaty, odznaczenia... Proponuje radnym i Panu Burmistrzowi spacerek ul. Błonie. Syf, brud, błoto i kupa śmieci oraz gruzu. Po deszczu spacer po błocie. Może zmienić nazwę na Błotna? Jak była otaczarnia, przynajmniej było czysto. Teraz pan B. i jego GEO wywożąc materiały typu błoto, kruszywo i inne pozostałości po robotach ziemnych nie raczą po sobie posprzątać.
i dalej tak zapewne będzie nazywane przez mieszkańców. Pompy nie będzie bo woda tam nie napływa kwiaty i oznaczenie Ronda jak najbardziej a z zasadzie nazwanie Rondem Konstytucji 3 Maja. myślę że Radni z Burmistrzem mają świadomość jaki jest stan ul.Błonie. Nie są zapewne specjalistami w dziedzinie budowy dróg , choć każdy co ma trochę pojęcia w tej sprawie wie ze asfaltu w przyszłości nie da się położyć w błocie , teren należy utwardzić i tak dalej postępować kolejnymi krokami w kierunku budowy prawdziwej drogi . Spacer w błocie ... no cóż każdy wybiera dla siebie optymalne rozwiązania , jeśli się lubi to się tam chodzi , znam wiele przyjaznych miejsc , utwardzonych gdzie można przejść suchą stopą . Powiedzmy sobie szczerze, bywałem tam rzadko ale nigdy nie widziałem tam licznej rzeszy spacerowiczów, może tylko tacy którzy mają obrzydzenie do sprzątania po swoich pupilach.Znam też wiele osób w Radymnie które potocznie nazywają Rondo przy oś.Jagiełły - Rondem Witolda i wcale nie dotyczy to Księcia Litewskiego Witolda który był sojusznikiem Króla Władysława Jagiełły w Bitwie pod Grunwaldem w 1410 r . Myślę że Ci i tak będą używać nazwy Rondo Witolda. Rozumiem że są jeszcze mieszkańcy którzy nie mogą pogodzić się że brakuje im w tym miejscu Otaczarni, Wiekszość zapewne jest z tego tytułu przeszczęśliwa że nie ma tej trucicielki w naszym sąsiedztwie . I tak na koniec za lat kilka na ulicy Błonie będzie droga szeroka i asfaltowa ... i proszę mi wierzyć znajdzie się wówczas wielu którym również nie będzie się to podobało. Dziękuję za uwagę
Fulham akan memainkan sepak bola yang lebih cantik, mengumpulkan jumlah tembakan dan menyenangkan Scott Parker nobartv.com , nobartv.my.id , novartv.world , yallatv.my.id , nobartv.fun , nobartv.link , nobartv yolasite.com , nobartv home.blog , nobartv weebly.com dengan sikap mereka tetapi pada akhirnya Burnley akan membuat momen besar dalam pertandingan itu menguntungkan mereka. Tidak akan ada risiko yang diambil dalam pertandingan ini, terutama melawan tim yang bisa membawa Burnley kembali ke peleburan degradasi. Satu poin akan baik-baik saja bagi para pengunjung.