Reklama

Na szczęście mieli czujnik czadu…

05/01/2024 08:04

O tym, jak ważne jest posiadanie w domu sprawnego czujnika czadu przekonała się rodzina jednego z mieszkań na terenie Jarosławia.

W niedzielę, 31 grudnia przed g. 21, dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta włączył się czujnik czadu, a trójka dzieci, które przebywały w pomieszczeniach źle się poczuły.

Mundurowi ustalili, że gdy tylko uruchomiło się urządzenie, kobieta natychmiast wywietrzyła całe mieszkanie, ale gdy jej trójka dzieci zgłosiła złe samopoczucie – zaalarmowała służby.

Wszystkich mieszkańców przewieziono do szpitala na obserwację. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Reklama

Jak przekazała jarosławska policja:

„strażacy, którzy przyjechali na miejsce, wykryli w mieszkaniu podwyższone stężenie tlenku węgla wynikające najprawdopodobniej z nieszczelności piecyka gazowego”. Przypominamy! Zadbajmy o systematyczność okresowych przeglądów urządzeń grzewczych, instalacji gazowej i elektrycznej oraz kontrole przewodów wentylacyjnych i czyszczenie przewodów kominowych. Zaopatrzmy się również w czujniki czadu. Jak pokazuje ta sytuacja – może on uratować nasze zdrowie i życie.

em.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości