6 czerwca br. ruszył II etap prac przy „Wielopokoleniowym parku wypoczynku, sportu i rekreacji” przy ul. Bohaterów Getta w Przemyślu. To wiadomość dobra. Zła jest taka, że prace potrwają trzy miesiące, więc w czasie wakacji park będzie, niestety, zamknięty!
Dwuetapowa budowa „Wielopokoleniowego parku wypoczynku, sportu i rekreacji” przy ul. Bohaterów Getta w Przemyślu to jedna z większych inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego. Przedsięwzięcie niezwykle potrzebne i udane, o czym świadczy ogromne zainteresowanie, zwłaszcza młodzieży. Drzwi parku nie zamykają się niemal przez cały dzień. Inwestycja powstaje w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, a jej wykonawcą jest firma „Techramps” z Krakowa. Do istniejącej już części parku inicjatorzy projektu postanowili – zgodnie z uwagami mieszkańców – dołożyć dodatkowe atrakcje[paywall].
– Na tym samym terenie powstanie przede wszystkim ścieżka asfaltowa wzdłuż ogrodzenia w kształcie pętli o szerokości 2,5 metra. Na niej zamontowane zostaną trzy przeszkody dla rolkowców: poręcz prosta, prosta betonowa grind ławka oraz łamana betonowa grind ławka. Rozbudowany zostanie o 110 metrów kwadratowych istniejący skate-park. Poza tym teren zostanie oświetlony 10 lampami o wysokości 3,5 metra oraz jedną, 9-metrową przy skate-parku. Dodatkowo zamontowanych zostanie osiem ławek, cztery kosze na śmieci oraz dwa stojaki na rowery. Nasadzone zostaną także drzewa – wyliczył rzecznik przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
Rodzi się jednak pytanie, dlaczego prace muszą być prowadzone w okresie... wakacji. To zła wiadomość dla wszystkich korzystających z parku. – Zdajemy sobie z tego sprawę, ale nie było innego terminu. Wcześniej trwały procedury związane z ogłoszeniem przetargu i inne formalności. Po wakacjach ekipa remontowa mogłaby nie zdążyć. Park zostanie zamknięty na czas prac budowlanych, czyli do końca sierpnia – dodał W. Wołczyk.
Budowa ruszyła 6 czerwca br., a planowane zakończenie nastąpi po prawie trzech miesiącach, czyli ok. 30 sierpnia br. Wartość inwestycji to 298 tys. 705 zł 50 gr brutto.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bezsens. Już chyba lepiej poczekać i zrobić to po wakacjach!
Haha, co tam się wyrabia w tym Przemyślu. Gdzie jest jakiś prezydent, byle jaki byle był, bo ten co jest nic nie robi tylko szkodzi.
ja pie... a nie można tego było zrobić przed wakacjami albo po ? To jest chore
Bezsens. Już chyba lepiej poczekać i zrobić to po wakacjach!
Haha, co tam się wyrabia w tym Przemyślu. Gdzie jest jakiś prezydent, byle jaki byle był, bo ten co jest nic nie robi tylko szkodzi.
ja pie... a nie można tego było zrobić przed wakacjami albo po ? To jest chore