Reklama

Na ziemi jak w niebie +MT 6,10 Koncert Uwielbienia

17/05/2026 14:27

Tytuł koncertu, który miał miejsce w dniu 30 kwietnia 2026 r w sali Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu, zaczerpnięty został z ewangelii według św. Mateusza. Wyraża pragnienie, aby Boże panowanie, sprawiedliwość i wola dominowały w świecie, podobnie jak ma to miejsce w niebie.


Uwielbienie wg Katechizmu Kościoła Katolickiego /KKK2639/ „jest formą modlitwy, która najbardziej bezpośrednio uznaje, że Bóg jest Bogiem. Śpiewa Bogu dla Niego samego, oddaje Mu chwałę nie za to, co On czyni, ale za to, Kim On Jest” (…). Wykonywane pieśni uwielbienia porwały bardzo licznie przybyłą publiczność. Od samego początku koncertu – który otrzymał błogosławieństwo przez ręce o. dra Mariana Gołąba, proboszcza, gwardiana i kustosza Bazyliki Mniejszej Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej – nawiązał się szczególny dialog pomiędzy widzami i wykonawcami koncertu. Muzyka przepełniona duchowością stworzyła nastrojową aurę pełną sacrum. Uczestnicy koncertu wyrażali swoją radość oraz towarzyszące emocje, śpiewając,  tańcząc, klaszcząc. Nie zabrakło też łez, śmiechu, westchnień i zawołań. „Wszystko co mam, wszystko co posiadam, radosny stan, dzięki Tobie mam” (fragment tekstu pieśni).

Dużą pomocą w stworzeniu interaktywnego charakteru koncertu była możliwość korzystania z wyświetlanego tekstu pieśni.

Reklama

Artyści wykonywali znane pieśni uwielbienia oraz autorskie kompozycje wywodzącej się z Przemyśla Gabi Gąsior, wokalistki, aranżerki, kompozytorki, dyrygentki, instruktorki, autorki tekstów oraz wykładowcy akademickiego. Od dziecięcych lat związana z Przemyskim Chórem Gospel z wielką radością przyjechała do ukochanego Przemyśla, aby na nowo poczuć „swojski klimat”. Trudno było zakończyć ten pełen dobrej energii i refleksji koncert.

Publiczność prosiła o „jeszcze”, a kiedy już artyści zdecydowali, że teraz to już naprawdę koniec – salę opuszczano z ociąganiem.

Reklama

Organizatorami koncertu byli: Urząd Miejski w Przemyślu (dofinansowanie ze środków Gminy Miejskiej Miasta Przemyśl) oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel.

Współorganizatorzy to: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek oraz Fundacja „Karmelicka 1” im. Marcina Krasickiego w Przemyślu.

Serdecznie dziękujemy mediom oraz uczestnikom koncertu, którzy utwierdzili nas w słuszności i potrzebie organizowania takich przedsięwzięć. „Błogosław duszo moja, Pana, i całe moje wnętrze – święte imię Jego! Błogosław , duszo moja, Pana, i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach” […] /Ps 103/

Reklama

Lucyna Rudawska

 

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama