W zabytkowym budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w centrum miasta, w sąsiedztwie parku i z bardzo dobrą dostępnością komunikacyjną, powstanie Przeworski Klub Seniora. Inwestycja ma kosztować ponad 3 mln zł, z czego ponad połowa to dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Umowa na dofinansowanie tej inwestycji została podpisana pod koniec zeszłego roku. Parafował ją burmistrz miasta nad Mleczką Leszek Kisiel. Projekt pod nazwą „Klub samopomocy – Przeworski Klub Seniora” otrzymał dokładnie 1 mln 740 tys. 288 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027. Całkowita wartość inwestycji to kwota 3 mln 30 tys. 199 zł. 1 mln 289 tys. 910 zł to wkład własny miasta.
– To jedna z najważniejszych inwestycji społecznych ostatnich lat w Przeworsku – zarówno pod względem skali, jak i realnych zmian, jakie przyniesie
Reklama
– powiedział burmistrz L. Kisiel.
Projekt zakłada utworzenie Przeworskiego Klubu Seniora w budynku MOPS-u przy ul. Krakowskiej 30. Klub będzie zlokalizowany na poddaszu budynku, które przejdzie...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 66% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze