Reklama

Nad Mleczką powstanie Klub Seniora


W zabytkowym budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w centrum miasta, w sąsiedztwie parku i z bardzo dobrą dostępnością komunikacyjną, powstanie Przeworski Klub Seniora. Inwestycja ma kosztować ponad 3 mln zł, z czego ponad połowa to dofinansowanie z Unii Europejskiej.


Umowa na dofinansowanie tej inwestycji została podpisana pod koniec zeszłego roku. Parafował ją burmistrz miasta nad Mleczką Leszek Kisiel. Projekt pod nazwą „Klub samopomocy – Przeworski Klub Seniora” otrzymał dokładnie 1 mln 740 tys. 288 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027. Całkowita wartość inwestycji to kwota 3 mln 30 tys. 199 zł. 1 mln 289 tys. 910 zł to wkład własny miasta.

– To jedna z najważniejszych inwestycji społecznych ostatnich lat w Przeworsku – zarówno pod względem skali, jak i realnych zmian, jakie przyniesie

Reklama

– powiedział burmistrz L. Kisiel.

Co zakłada projekt?

Projekt zakłada utworzenie Przeworskiego Klubu Seniora w budynku MOPS-u przy ul. Krakowskiej 30. Klub będzie zlokalizowany na poddaszu budynku, które przejdzie...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 66% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/01/2026 16:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama