Czy w Przemyślu powstaną mieszkania w ramach rządowego programu pod nazwą Mieszkanie Plus? Na razie nic nie wiadomo. Władze miasta wciąż rozmawiają w tej sprawie.
Program Mieszkanie Plus jest jednym z głównych filarów Narodowego Programu Mieszkaniowego. Jego podstawowym celem jest zwiększenie liczby w miarę tanich mieszkań dostępnych na rynku. Nowe inwestycje są realizowane w ścisłym partnerstwie z samorządami lokalnymi i spółkami Skarbu Państwa, a także inwestorami prywatnymi czy towarzystwami budownictwa społecznego. Są finansowane z Banku Gospodarstwa Krajowego[paywall]. Program ma charakter powszechny, a to oznacza, że jest skierowany do wszystkich grup społecznych.
Mieszkanie Plus ma wspierać wszystkich, dla których uzyskanie własnego lokum z różnych względów jest niemożliwe. Ma także poprawić sytuację młodych rodzin, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowić podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci. O szczegółowych kryteriach przyznania mieszkania i najmu decydują samorządy. Uzupełnieniem programu są dopłaty do czynszu. Mogą z nich skorzystać rodziny słabiej uposażone. Dzięki dopłatom osoby o dochodach niewystarczających na zakup mieszkania lub opłacanie rynkowego czynszu mogą w bezpieczny i stabilny sposób wynająć lokal. Od br. dopłatami objęte są mieszkania nowe lub poddane rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów z samorządami.
Na liście miast, które zdecydowały się przystąpić do programu, jest Przemyśl. Stało się to za poprzedniej kadencji, kiedy prezydentem był Robert Choma, a nadzór nad programem sprawował jego zastępca Janusz Hamryszczak. Pod budowę wybrano plac przy ulicy Bakończyckiej. Wówczas nie było jeszcze wiadomo, kiedy rozpoczną się prace. I obecnie także nikt nic nie wie.
Radny Maciej Kamiński (Prawo i Sprawiedliwość) wystąpił do prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna z dwoma pytaniami dotyczącymi realizacji programu Mieszkanie Plus. Miały one formę interpelacji. – Złożyłem ją, bo jestem – choć nie tylko ja – bardzo ciekawy, na jakim etapie jest ten program w naszym mieście. Pytałem o to jakieś trzy miesiące temu, pan prezydent odpowiedział, że w najbliższym czasie zostanie zorganizowane spotkanie w tej sprawie i podjęta będzie decyzja. Do niczego takiego nie doszło, więc pytam raz jeszcze. Po pierwsze: jaki będzie termin realizacji tego programu w naszym mieście i kiedy mieszkańcy mogą się spodziewać konkretnych informacji w tej sprawie? – wyjaśnił M. Kamiński.
Pod koniec maja br. prezydent W. Bakun poinformował, że wciąż prowadzone są rozmowy w tej sprawie, a przede wszystkim trwa analizowanie łącznych kosztów, które będzie musiało ponieść miasto w związku z realizacją programu. Bo „problem” Przemyśla polega na tym, że kasa z zewnątrz na program wpłynie (i to spora), ale druga strona musi zabezpieczyć wkład własny. – Już 29 marca tego roku przeprowadziłem telekonferencję z przedstawicielami Polskiego Funduszu Rozwoju Nieruchomości SA, na czele z dyrektorem inwestycyjnym Krzysztofem Zarębskim. Pomimo zaangażowania obu stron, nadal nie zostały ostatecznie wyjaśnione wszystkie kwestie dotyczące finansowania inwestycji przez gminę Przemyśl – powiedział W. Bakun.
Jeśli nic się w tej materii nie zmieni, w ramach programu mieszkania w Przemyślu nie powstaną. Nikt wszak nie będzie czekać w nieskończoność na decyzję przemyskich władz.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W Przemyślu niczego nie będzie . Wyjechało już z tej umieralni 15 tyś ludzi . Niedługo blokowiska do wyburzenia . Każdy kto kończy szkołę a nie ma tatusia na urzędach , lekarza czy tzw biznesmena to ucieka z tej umieralni .
Nie będzie mieszkań, ale drzewa i krzewy tak na wszelki wypadek trzeba było wyrżnąć !?! I jak to teraz wygląda ?!? Gorzej niż po przejściu trąby powietrznej czy innego tornada !!!DRZEWA I KRZEWY SPOSÓB NA WALKĘ ZE SMOGIEM - POLKI.PL
to zapewne bedzie FLAGOWE aquapark MINUS!!!! jak zwykle! mysle ze bez rozliczen bylych wladz nic tu nie bedzie!!! przemysl umarl razem z bestialsko zdewastowana zielenia miejska ktora tak cieszyla kiedys!! obecnie karlowate NIBY COS to smiech na pustej juz sali...ups miescie to jak iglaki powykszywiane pozostawione same sobie w okolicy cku.... zal ze placi sie podatki im...
Teraz przychodzi solidna burza i wywala wszystkie drzewa ..nie trzeba wycinać . Tak jak w Tarnobrzegu .
Chyba tak, tu nie będzie nic - tylko ściernisko pozostanie.
Przemyśl dla prawidłowego rozwoju musi być miastem mniejszym.W chwili obecnej jest miastem przeludnionym.Infrastruktura jaka występuje w pełni zaspakaja potrzeby miasta.Sa małe problemy z "wielkomiejską" komunikacją,która mozna zorganizować całkiem inaczej podnosząc jej sprawność z 20% do 60% wydajnosci.Oczywiście jest wieczny problem z małymi uliczkami gdzie jezdnie sa jakie są i nigdy nie bedą jak z obrazka.Doszedł jeszcze jeden problem to duszenie miasta wszelkimi sposobami za przegrane wybory przez PiS szczególnie pod wzgledem ekonomicznym.Powoli jeżeli bedziemy chcieli to damy sobie z tym radę,by miasto odzyskało wigor i wyszło z tego dołka nie tylko gospodarczego ale w głównej mierze psychicznego.Na początek wystarczy by Rada miejska robiła to do czego została powołana a nie byla sala koncertową radnych pajacy z przegranych obcji politycznych.Ale na spokojnie
Moje skromne jak zwykle zapytanko, jak w tym Przemyślu może być coś na plus skoro od wielu, wielu lat, całych dekad wszystko jest na minus. I stała moja mantra ale mądra i głęboka, jaki pan taki kram, jacy wyborcy taka władza. Tyle na początek i aż tyle.
Koś już pan te pokrzywy naf Sanem bo wstyd przed ludźmi.
Nie potrafię zrozumiec komu przeszkadzają dzikie roślinki w pełnym rozkwicie.Niektórzy ciagle podkreślaja swoja miastowość ,czyli nie zejda na glebę poza chodnikiem ale przeszkadz im zdrowotna i wielce przydatna pokrzywa rosnaca gdzies na obrzeżach miasta a nawet w parku,gdzie wszystkie rosliny powinne mieć równe prawa.A moze to wypowiada się lokalny szuwar,czyli chwasty,którym rzeczywiście natura w swojej mądrosci świat przysłania.
zabetonować, wytruć owady , wykosić trawy by było w mieście jak po wyjściu od fryzjera. Mam pytanie widział ktoś teraz na miejskich osiedlach choć jednego MOTYLA? kiedyś fruwały ich setki. Z takim nastawieniem i rozumowaniem, niedługo swoim dzieciom będziecie pokazywać jak wyglądały motyle i nie tylko w książkach na obrazkach.
MAŁY Grzesiu L. nie krzycz. Siedź tam na szmateksie u mamy
PiS was wykończy,prędzej czy później,osobiście wolałbym prędzej bo strat będzie mniej.Weź pan rower pod cztery litery i objedź pan miasto,może ci towarzyszyć załoga Bakuna,tak chcieliście wszystko zmieniać a tu klapa za klapą.Co z audytem w spółkach miejskich?.Jedyny pozytyw to że przez tą wysoką trawę śmieci nie widać na sanówie.
Tadeusz miasto to nie twója wioska .Chcesz 3 metrowe pokrzywy to wracaj do siebie
Ciekawe o czym będziesz pisać jak skoszą te pokrzywy. Pewnie o tym, że jest za gorąco heheheh
do Fgggff - a co masz człowiecze przeciw tym pokrzywom ? módl się by rosły wszędzie bo niejednemu człowiekowi w czasie wojny uratowały życie, to nie chwast to pokarm dawnej biedoty . Tobie teraz te pokrzywy mogą posłużyć jako płukanka na porost włosów na tą pustą Twoją głowinę
Uwzięli się, wszędzie w całej Polsce budują na potęgę mieszkania +a w Przemyślu nie chcą. Wstyd, panowie z PiS.
Brudziński w swoim okręgu w Zachodniopomorskim to coś działa , a nasz jaśnie panujący marszałek nie śmiały to nie bardzo ,chyba że jakiś pomnik
PiS postawił sobie zadanie że w Przemyślu nie będzie sie budowało a jedynie niszczyło i dewastowało to co jeszcze jest.Chca koniecznie pokazac ,ze miasto doprowadzą do upadku.Nie moga strawic totalnej porażki i odrzucenia przez mieszkańców
No jak nie będzie, ta bloki nowe stawiajom. Ponoć wszytkie wypszedane jusz do pszodu, a i bedzie asfalciarnia.
Jak pokrzywa bujnie rosną to znaczy dobra ziemia jest.
Co ma być jak macie Kukiz 15 a w Polsce wszędzie PiS dopóki bakun będzie prezydentem Jarek nic na przemyśl nie da
Pan Choma przejeżdzając rowerem przez miasto może być dumny.Za jego kadencji miasto w lecie wyglądało jak miasto a nie jak dawniej wieś. Wstyd,ludzie nie poznają Przemyśla.
MOZE BYC DUMNY Z PROCESJI Z BISKUPEM SPACERUJAC PO PRZEMYSLU!!!!!
Pan Choma w porównaniu do obecnego to był gospodarz!!! Trawy zawsze były skoszone tytaj obecny nawet na to nie ma pomysłu! Nie broncie k15 bo sami przychodzą do siedziby pisu i proszą o przejście w ich szeregi a PiS się zastanawia czy dać jeszcze istnienie tej zbieraniny! Także jeszcze chwila i k15 będzie wspomnieniem!
Panie Wojtku, hipokryzja pańskiego przeciwnika wyborczego -obecnie PGZ Huta Stalowa Wola- nie zna granic. Skoro taki był zatroskany o byt Przemyśla i jego mieszkańców, to niech zabiega o "fundusze" dla miasta. Ale troska jego była tylko na czas kampanii wyborczej, z tego wynika. Teraz dzięki towarzyszom partyjnym piastuje intratną funkcję na "odcinku" zbrojeniowym. Cytując filmowego klasyka ..... a taki ładny "hamerykański" był.
Tzn. problem "przeludnienia" za kilka lat się sam rozwiąże, z tego względu, że młodych nie ma, bo każdy mądry z tego miasta wyjeżdża. Sam tak zrobiłem i decyzji nigdy nie żałowałem(prawdopodobnie wrócę na emeryturę). Poza tym, w tej chwili według statystyk, więcej ludzi umiera niż się rodzi i nawet nie zapowiada się, żeby coś się zmieniło.
Budować mieszkania trzeba tam, gdzie jest praca, i ludzie mogą się z niej utrzymać.
Napisałbyś takie brednia , gdyby teraz "rządziła PO ?
Na początku tylko zaznaczę że mam w nosie co kto komu obiecywał, ale ten komentarz jest co najmniej śmieszny. Człowieku idąc twoim "rozumowaniem" to były vice ma się martwić tym co teraz się dzieje w mieście ?! Obecny Prezydent odsunął i odsuwa/usuwa od funkcji (niekiedy może i OK, a niekiedy nie), mści się jawnie i myślisz że ktokolwiek będzie mu za to pomagał ?! Niech się wykazuje ten co naobiecywał i został prezydentem. To jest jego moment mocy albo niemocy. Czas pokaże i na pewno zweryfikuje.
Wszystko wladzy przeszkadza krzaki drzewa rosliny moj 10 letni syn pyta co to kasztan i jazebina bo tego to juz dawno nie ma w naszym miesvie tak jak motyli przeciez tutaj za niedlugo to bociany nie beda lataly bo po jaki chu.....
Chodujemy komary trawę i emerytów ????????????????????????????
W Przemyślu to jedynie zakłady pracy PFRON mają się dobrze
W Przemyślu niczego nie będzie . Wyjechało już z tej umieralni 15 tyś ludzi . Niedługo blokowiska do wyburzenia . Każdy kto kończy szkołę a nie ma tatusia na urzędach , lekarza czy tzw biznesmena to ucieka z tej umieralni .
Nie będzie mieszkań, ale drzewa i krzewy tak na wszelki wypadek trzeba było wyrżnąć !?! I jak to teraz wygląda ?!? Gorzej niż po przejściu trąby powietrznej czy innego tornada !!!DRZEWA I KRZEWY SPOSÓB NA WALKĘ ZE SMOGIEM - POLKI.PL
to zapewne bedzie FLAGOWE aquapark MINUS!!!! jak zwykle! mysle ze bez rozliczen bylych wladz nic tu nie bedzie!!! przemysl umarl razem z bestialsko zdewastowana zielenia miejska ktora tak cieszyla kiedys!! obecnie karlowate NIBY COS to smiech na pustej juz sali...ups miescie to jak iglaki powykszywiane pozostawione same sobie w okolicy cku.... zal ze placi sie podatki im...