Uroczysta sesja rady miejskiej, zwołana w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, z pewnością wyróżniała się na tle innych, dobrze znanych zarówno mediom, jak i mieszkańcom. Zostanie zapamiętana szczególnie przez członków Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu, które otrzymało wówczas Doroczną Nagrodę Prezydenta Przemyśla.
Uroczystość wręczenia odznaczeń wraz z podniosłą sesją rady miejskiej odbyła się w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Nagroda, którą otrzymało TPPiR, ma być wyrażeniem wdzięczności za całokształt działalności kulturalnej, ochronę narodowego dziedzictwa i budowanie pozytywnego wizerunku miasta.
– W przypadku Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu na szczególne wyróżnienie zasługuje wspieranie konserwacji istniejących zabytków architektonicznych i historycznych, nekropolii, miejsc pamięci narodowej oraz wybitnych osobowości naszego miasta – podkreśla przemyski magistrat.
Spotkanie było okazją do wyróżnienia jeszcze dwóch osób, zasłużonych zarówno dla Przemyśla, jak i całego kraju.
Odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, postanowieniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, otrzymała – w uznaniu osiągnięć pedagogicznych i zaangażowania w upowszechnianie kultury – Małgorzata Sumiec – nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego w przedszkolu nr 3 w Przemyślu.
Wyróżnienie „Zasłużony dla Miasta Przemyśla” powędrowało natomiast do prof. Jerzego Motylewicza.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze