Reklama

Nagroda dla Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu i nie tylko

Uroczysta sesja rady miejskiej, zwołana w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, z pewnością wyróżniała się na tle innych, dobrze znanych zarówno mediom, jak i mieszkańcom. Zostanie zapamiętana szczególnie przez członków Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu, które otrzymało wówczas Doroczną Nagrodę Prezydenta Przemyśla.

Uroczystość wręczenia odznaczeń wraz z podniosłą sesją rady miejskiej odbyła się w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Nagroda, którą otrzymało TPPiR, ma być wyrażeniem wdzięczności za całokształt działalności kulturalnej, ochronę narodowego dziedzictwa i budowanie pozytywnego wizerunku miasta. 

– W przypadku Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu na szczególne wyróżnienie zasługuje wspieranie konserwacji istniejących zabytków architektonicznych i historycznych, nekropolii, miejsc pamięci narodowej oraz wybitnych osobowości naszego miasta – podkreśla przemyski magistrat.

Reklama

Spotkanie było okazją do wyróżnienia jeszcze dwóch osób, zasłużonych zarówno dla Przemyśla, jak i całego kraju.

Odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, postanowieniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, otrzymała – w uznaniu osiągnięć pedagogicznych i zaangażowania w upowszechnianie kultury – Małgorzata Sumiec – nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego w przedszkolu nr 3 w Przemyślu.

Wyróżnienie „Zasłużony dla Miasta Przemyśla” powędrowało natomiast do prof. Jerzego Motylewicza.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama