Reklama

Nagroda miasta dla didżeja. Dostał 10 tys. zł

25/05/2020 22:12

DJ Rafał Błachut został laureatem tegorocznej Dorocznej Nagrody Miasta Przemyśla. Jest ona przyznawana za wybitne działania w dziedzinie szeroko pojętej kultury. Zwycięzca otrzymał list gratulacyjny i nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł.

W tym roku wpłynęło 5 zgłoszeń do tej nagrody. Jeden wniosek został odrzucony z powodów formalnych. Wyboru dokonała w tajnym głosowaniu komisja w składzie: prezydent Wojciech Bakun, przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka, radni Jerzy Krużel i Grażyna Stojak, kierownik biura prezydenta miasta Maciej Wolański, naczelnik wydziału promocji[paywall] i kultury Janusz Łukasiewicz oraz Krystyna Maresch-Knapek – prezes zarządu Towarzystwa Dramatycznego „Fredreum” jako przedstawiciel laureata nagrody za rok ubiegły.

Rafał Błachut został doceniony za „całokształt działalności twórczej w upowszechnianiu kultury; aktywizację życia kulturalnego mieszkańców; wzbogacenie oferty kulturalnej, w szczególności kierowanej do młodych ludzi; wieloletnią działalność w zakresie animowania kultury oraz budowania pozytywnego wizerunku miasta”.

Reklama

Doroczna Nagroda Miasta Przemyśla przyznawana jest od 1991 r. Zgodnie z regulaminem, nagrody otrzymują osoby i instytucje za wybitne działania w dziedzinie szeroko pojętej kultury, m.in. za: dokonania twórcze, artystyczne i naukowe, ochronę dziedzictwa narodowego, upowszechnianie kultury, aktywizację życia kulturalnego mieszkańców oraz budowanie pozytywnego wizerunku miasta poprzez dokonania z zakresu kultury. Nagrodzone dokonania mogą dotyczyć minionego roku lub całokształtu działalności.

W ostatnich edycjach otrzymali ją: Piotr Huget – choreograf i instruktor tańca, uhonorowany przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”; Piotr Szelążek – nauczyciel muzyki, twórca Młodzieżowych Warsztatów Muzyki Chóralnej, dyrygent chóru Vox Iuventum; prof. dr hab. Jerzy Motylewicz – naukowiec, dydaktyk, popularyzator historii i kultury miasta Przemyśla; Wiktor Dżochowski – artysta plastyk, jeden z bardziej rozpoznawalnych twórców w dziedzinie malarstwa, rzeźby i rysunku; Piotr Jop – tancerz, choreograf i animator kultury; a w ubiegłym roku Towarzystwo Dramatyczne „Fredreum” – wielokrotnie nagradzany, najstarszy w Europie teatr amatorski, który w minionym roku obchodził 150-lecie powstania.         

Reklama


fot.Witold Wołczyk / UM Przemyśl
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    DJ Bobo - niezalogowany 2020-05-25 22:48:34

    Gratuluję! Po trzykroć. Bezczelności, kumoterstwa do granic możliwości i zrobienia w Królewskiego Miasta Przemyśla diascopolowego przysiółka.  Pani Krysiu, panie Jurku - wstyd. Bo całą resztę komisji jestem w stanie zrozumiec. Panie Bakun - nie wstyd panu? Idziesz pan po trupach. Takiego bagna w tym mieście nigdy nie było. Zastanawiam się jak czuja sie ludzi kultury z Przemyśla? prawdziwi ludzie kultury, a nie koleś który odtwarzał cudzą muzykę na zakrytym lodowisku i mizernie miksował kawalki "usiasiusia" pod mostem kolejowym. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Maniek - niezalogowany 2020-05-25 22:53:16

    https://www.youtube.com/watch?v=o9LzNtpjhV0

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Koneser sztuki - niezalogowany 2020-05-26 04:48:20

    Dużo tam jeszcze zostało do rozdania kolegom? Temu wybitnemu artyście z pewnością się należy 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama