Reklama

Najładniejszy ogród jest przy Bielskiego

W przemyskim magistracie ogłoszono wyniki konkursu na „Najładniejszy przydomowy ogród i najładniejszy balkon w Przemyślu”. W tej pierwszej kategorii ogród Marty Pelli z ulicy Bielskiego nie miał sobie równych.

– Chcieliśmy docenić z jednej strony wszystkich mieszkańców, którzy dbają o swoje przydomowe ogrody, ogródki, balkony, z drugiej strony zachęcić tych, którzy tego nie robią. Konkurs organizowany jest od wielu lat. Oceniamy dobór roślin, kompozycje kwiatowe, dbałość o nie, jak są dopasowane do otoczenia. Przechadzając się po mieście zauważyliśmy inną godną podkreślenia sprawę. Są miejsca, o które dbają całe grupy mieszkańców – powiedziała przewodnicząca komisji konkursowej Beata Kot.
Komisja konkursowa[paywall] nie miała aż tak wielkiego orzecha do zgryzienia. Do „rywalizacji” o tytuł najładniejszego ogrodu przystąpiło osiem osób, nikt nie zgłosił się do konkursu na najładniejszy balkon. Po dokonaniu wizji w terenie zgłoszonych ogródków i przeglądzie wykonanych na miejscu fotografii komisja zdecydowała, że pierwsze miejsce należy się Marcie Pelli z ulicy Bielskiego za kompozycję ogrodu o charakterze parkowym, dobór roślin z uwzględnieniem roślin egzotycznych, pielęgnację i utrzymanie ogrodu. Drugie Joannie Orłów z ulicy Mierosławskiego za dostosowanie ogrodu do zabytkowego domu z początku XX w. z zabudowaniami, dobór roślin, pielęgnację i utrzymanie ogrodu, trzecie zaś Józefowi Rabiejowi z ulicy Bogusławskiego za pomysłowe urządzenie ogrodu przy bloku mieszkalnym, wielorodzinnym, pielęgnację i utrzymanie ogródka. Wyróżnienia trafiły do rąk Agaty Pakuły z ulicy Lipowickiej oraz Macieja Faca z ulicy Żwirki i Wigury 15 za kompozycję i pielęgnację ogrodu.
Zwycięzca otrzymał nagrodę w wysokości 300 zł.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Dżordżo - niezalogowany 2015-09-04 21:59:24

    !?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!?!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama