W przemyskim magistracie ogłoszono wyniki konkursu na „Najładniejszy przydomowy ogród i najładniejszy balkon w Przemyślu”. W tej pierwszej kategorii ogród Marty Pelli z ulicy Bielskiego nie miał sobie równych.
– Chcieliśmy docenić z jednej strony wszystkich mieszkańców, którzy dbają o swoje przydomowe ogrody, ogródki, balkony, z drugiej strony zachęcić tych, którzy tego nie robią. Konkurs organizowany jest od wielu lat. Oceniamy dobór roślin, kompozycje kwiatowe, dbałość o nie, jak są dopasowane do otoczenia. Przechadzając się po mieście zauważyliśmy inną godną podkreślenia sprawę. Są miejsca, o które dbają całe grupy mieszkańców – powiedziała przewodnicząca komisji konkursowej Beata Kot.
Komisja konkursowa[paywall] nie miała aż tak wielkiego orzecha do zgryzienia. Do „rywalizacji” o tytuł najładniejszego ogrodu przystąpiło osiem osób, nikt nie zgłosił się do konkursu na najładniejszy balkon. Po dokonaniu wizji w terenie zgłoszonych ogródków i przeglądzie wykonanych na miejscu fotografii komisja zdecydowała, że pierwsze miejsce należy się Marcie Pelli z ulicy Bielskiego za kompozycję ogrodu o charakterze parkowym, dobór roślin z uwzględnieniem roślin egzotycznych, pielęgnację i utrzymanie ogrodu. Drugie Joannie Orłów z ulicy Mierosławskiego za dostosowanie ogrodu do zabytkowego domu z początku XX w. z zabudowaniami, dobór roślin, pielęgnację i utrzymanie ogrodu, trzecie zaś Józefowi Rabiejowi z ulicy Bogusławskiego za pomysłowe urządzenie ogrodu przy bloku mieszkalnym, wielorodzinnym, pielęgnację i utrzymanie ogródka. Wyróżnienia trafiły do rąk Agaty Pakuły z ulicy Lipowickiej oraz Macieja Faca z ulicy Żwirki i Wigury 15 za kompozycję i pielęgnację ogrodu.
Zwycięzca otrzymał nagrodę w wysokości 300 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!?!
!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!?!