Rzeszowianki zdominowały etap wojewódzki XXVII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik 2021/2022, zorganizowanego w Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Do kolejnego etapu przeszła też reprezentantka naszego regionu Dominika Turko z ZSSChiO Jarosław.
Tematem zorganizowanej 21 stycznia br. w Jarosławiu „olimpiady” dla młodzieży kształcącej się w zawodzie cukiernik była „Potęga Natury”. W szranki etapu wojewódzkiego imprezy o ogólnopolskim zasięgu stanęli uczniowie: Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, Zespołu Szkół nr 3 w Rzeszowie, Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku oraz Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Ich zmagania rozpoczęła część teoretyczna sprawdzająca wiedzę i przygotowanie merytoryczne uczestników. Gwoździem[paywall] programu była część praktyczna, podczas której uczestnicy, trzymając się ram wytyczonych przez hasło przewodnie, wypiekali torty, ciasta i ciasteczka przeróżnych form, kształtów i faktur, na których widok każdemu łasuchowi intensywnie zaczynają pracować ślinianki. Ostatecznie do krajowego finału, który zorganizowany zostanie już wkrótce we Wrocławiu, przeszły 4 uczestniczki zmagań na szczeblu wojewódzkim. Są to, w kolejności liczby zdobytych punków i zajmowanych miejsc: Urszula Tarnawska (ZSG Rzeszów), Karolina Boroń (ZS 3 Rzeszów), Kamila Wróbel (ZS 3 Rzeszów) oraz wspomniana już jedyna reprezentantka ziemi jarosławskiej Dominika Turko (ZSSChiO Jarosław).
Tegoroczną edycję turnieju objęli patronatem starosta jarosławski i Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie, a w jego organizację zaangażowały się nie tylko osoby związane z edukacją w regionie, ale także lokalni przedstawiciele branży cukierniczej i restauratorskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze