Reklama

Największe jasełka świata, czyli Orszak Trzech Króli [ZDJĘCIA]

Kilkaset osób uczestniczyło w Orszaku Trzech Króli, który w święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia br., wiódł z kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP do sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy. To czwarte w historii tej miejscowości „największe jasełka świata”, jak na całym świecie nazywa się wielobarwny, świąteczny korowód przemierzający ulice miast i wiosek, radując się z narodzenia Jezusa Chrystusa.

W tym roku wszystkim orszakom w całej Polsce przewodziła kolęda „Z narodzenia Pana”, a zwłaszcza słowa z jednej ze zwrotek „Dzień dziś wesoły”. Motywem przewodnim zaś – podkreślenie wartości, jakim jest dar przyjścia Boga w ludzkim ciele. Nie inaczej było w Żurawicy. Uroczystości święta Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii (w Polsce znanym jako uroczystość Trzech Króli) tradycyjnie rozpoczęła się od mszy świętej w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ks. dziekan Marian Hofman. Tam wszyscy chętni otrzymywali śpiewniki i korony, bardzo przydatne podczas korowodu, który ruszył właśnie spod świątyni.

Organizatorami przedsięwzięcia byli pospołu parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP oraz cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy. Ze strony parafii człowiekiem-orkiestrą był ks. Daniel Drążek. Ze strony szkoły grono pedagogiczne na czele z dyrektor Renatą Drewniak oraz nauczycielkami – Agnieszką Andrach i Agnieszką Wojtaszek.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości