Kilkaset osób uczestniczyło w Orszaku Trzech Króli, który w święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia br., wiódł z kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP do sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy. To czwarte w historii tej miejscowości „największe jasełka świata”, jak na całym świecie nazywa się wielobarwny, świąteczny korowód przemierzający ulice miast i wiosek, radując się z narodzenia Jezusa Chrystusa.
W tym roku wszystkim orszakom w całej Polsce przewodziła kolęda „Z narodzenia Pana”, a zwłaszcza słowa z jednej ze zwrotek „Dzień dziś wesoły”. Motywem przewodnim zaś – podkreślenie wartości, jakim jest dar przyjścia Boga w ludzkim ciele. Nie inaczej było w Żurawicy. Uroczystości święta Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii (w Polsce znanym jako uroczystość Trzech Króli) tradycyjnie rozpoczęła się od mszy świętej w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ks. dziekan Marian Hofman. Tam wszyscy chętni otrzymywali śpiewniki i korony, bardzo przydatne podczas korowodu, który ruszył właśnie spod świątyni.
Organizatorami przedsięwzięcia byli pospołu parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP oraz cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy. Ze strony parafii człowiekiem-orkiestrą był ks. Daniel Drążek. Ze strony szkoły grono pedagogiczne na czele z dyrektor Renatą Drewniak oraz nauczycielkami – Agnieszką Andrach i Agnieszką Wojtaszek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze