57 tys. 450 zł przekazane zostało w ramach kilku programów stypendialnych najzdolniejszym uczniom z Zespołu Szkół im. gen. Kustronia w Lubaczowie.
Obok dyrekcji i grona pedagogicznego wspomnianego zespołu szkół, w organizacji, pozyskaniu pieniędzy i przekazaniu stypendiów partycypowało Stowarzyszenie Rozwoju Zespołu Szkół. Pierwszy z nich to Program Stypendialny Fundacji Świętego Mikołaja. Pieniądze zgromadzone na subkoncie szkoły zostały zebrane w ramach akcji „Na dobry Początek” (12 tys. 725,11 zł) oraz wpływów z 1 procenta podatku w kwocie (736,30 zł). Łącznie 13 tys. 461,41 zł. To zasługa[paywall] uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, ale przede wszystkim firm, przedsiębiorstw i stowarzyszeń (BD Center sp. z o.o. Rzeszów, MDM Polska sp. z o.o. Bobrówka, Instal-Center Usługi Hydrauliczne Tomasz Hawrylak Lubaczów, Agro-Mal sp. jawna Jan, Tadeusz i Mieczysław Pokrywka Lubaczów, DM System Damian Mazur Rzeszów, Centrum Medyczne „Kormed” Lubaczów, Stowarzyszenie Rozwoju Zespołu Szkół im. gen. J. Kustronia w Lubaczowie, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Lubaczowskie „Forum Biznesu”, Stowarzyszenie „Pomóżmy Razem” Stary Dzików, Stowarzyszenie Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy Lubaczów, Fundacja na Rzecz Rozwiązywania Problemów Społecznych „Societatis” Rzeszów). Dzięki tym darczyńcom komisja stypendialna mogła przyznać stypendia aż 7 uczniom w roku szkolnym 2017 – 18 w kwocie po 1 tys. 800 zł. Uczniom, którzy wykazali się zaangażowaniem społecznym, udziałem w konkursach i olimpiadach.
Kolejne stypendia ufundowane zostały przez firmę MDM Polska sp. z o.o. w Bobrówce dla 11 uczniów Technikum Mechanicznego i uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. W ramach podpisanej umowy partnerskiej (16 grudnia 2016 r.) uczniowie otrzymują miesięczne stypendium w roku szkolnym 2017 – 2018 w kwocie 150 zł miesięcznie przez 9 miesięcy. Co ważne: stypendysta po zakończonej nauce w szkole podejmie pracę w firmie MDM Polska sp. z o.o. To już druga edycja tego programu. W pierwszej edycji pięciu absolwentów zespołu szkół jest już pracownikami właśnie tej firmy. Mają pierwsze sukcesy, podpisując już zagraniczne kontrakty.
Ostatni program stypendialny realizowany jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Zespołu Szkół im. gen. J. Kustronia, tym razem dla szóstki uczniów, którzy rozstali się już ze szkołą. Ich praca na rzecz placówki, bardzo dobre wyniki osiągnięte na egzaminie maturalnym oraz zaangażowanie społeczne dla innych zostaje nagrodzona w postaci Stypendiów Pomostowych „Dyplom Marzeń” na I rok studiów. Stypendyści otrzymują 500 zł miesięcznie przez okres 10 miesięcy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze