– Nasi mieszkańcy już wielokrotnie pokazali swoją ofiarność. Zachęcamy więc wszystkich do uczestnictwa w tej wspaniałej inicjatywie – wszak wszyscy jesteśmy nakręceni na pomaganie – powiedziała młodszy referent ds. działalności gospodarczej, promocji miasta i gminy, ochrony zdrowia, kultury oraz rozwiązywania problemów alkoholowych Urzędu Miasta i Gminy w Kańczudze Magdalena Sawczuk.
Kańczuga, podobnie jak wiele miast i miasteczek w Polsce, prowadzi akcję zbierania nakrętek. Ich hasło to „Nakręceni na serce, czyli bądźmy zakręceni na punkcie pomagania”[paywall].
„Nakrętkowe” serce stanęło na parkingu obok stadionu Miejskiego Klubu Sportowego. Pierwsze takie serce udało się zapełnić w ciągu trzech dni! To proekologiczne przedsięwzięcie, ale – a może przede wszystkim – pomoc dla potrzebujących. Część ogólnopolskiej akcji. W pojemniku zbierane są plastikowe nakrętki, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących z terenu gminy.
– Wrzucając do pojemnika swoją cegiełkę, mogliśmy wszyscy pomóc Michałowi, który cierpi na wrodzone zwichnięcie rzepki. Udało się zebrać 160 kilogramów nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży trafią do naszego młodego bohatera. Teraz zbieramy dla Jakuba Zięby z Rączyny. Dzięki temu sercu każdy, kto zbiera nakrętki, będzie miał miejsce, gdzie może je zostawić, wspierając osoby potrzebujące – dodała M. Sawczuk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze