Reklama

Nakręceni na pomaganie. W Kańczudze zbierają dla Kuby

– Nasi mieszkańcy już wielokrotnie pokazali swoją ofiarność. Zachęcamy więc wszystkich do uczestnictwa w tej wspaniałej inicjatywie – wszak wszyscy jesteśmy nakręceni na pomaganie – powiedziała młodszy referent ds. działalności gospodarczej, promocji miasta i gminy, ochrony zdrowia, kultury oraz rozwiązywania problemów alkoholowych Urzędu Miasta i Gminy w Kańczudze Magdalena Sawczuk.

Kańczuga, podobnie jak wiele miast i miasteczek w Polsce, prowadzi akcję zbierania nakrętek. Ich hasło to „Nakręceni na serce, czyli bądźmy zakręceni na punkcie pomagania”[paywall].

„Nakrętkowe” serce stanęło na parkingu obok stadionu Miejskiego Klubu Sportowego. Pierwsze takie serce udało się zapełnić w ciągu trzech dni! To proekologiczne przedsięwzięcie, ale – a może przede wszystkim – pomoc dla potrzebujących. Część ogólnopolskiej akcji. W pojemniku zbierane są plastikowe nakrętki, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących z terenu gminy.

Reklama

– Wrzucając do pojemnika swoją cegiełkę, mogliśmy wszyscy pomóc Michałowi, który cierpi na wrodzone zwichnięcie rzepki. Udało się zebrać 160 kilogramów nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży trafią do naszego młodego bohatera. Teraz zbieramy dla Jakuba Zięby z Rączyny. Dzięki temu sercu każdy, kto zbiera nakrętki, będzie miał miejsce, gdzie może je zostawić, wspierając osoby potrzebujące – dodała M. Sawczuk.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama