Jak grzyby po deszczu wyrastają na mapie powiatu przemyskiego nowe miejsca, w których pojawiają się metalowe kosze w kształcie serca, służące do gromadzenia plastikowych nakrętek. W gminie Orły zakupiono takich 13 – dla każdej miejscowości.
Na terenie gminy prowadzona jest akcja, której przyświeca hasło „Zbieramy = Pomagamy!”. W jej ramach Urząd Gminy Orły sfinansował zakup czerwonych serc – pojemników na nakrętki dla każdej wsi na terenie gminy.
Pojemniki stanęły w ogólnodostępnych miejscach. Pozwolą na zorganizowanie pomocy dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Pieniądze ze sprzedaży plastikowych zatyczek zostaną bowiem[paywall] przeznaczone na szczytny cel. Konkretny wskażą mieszkańcy poszczególnych sołectw.
Jeden z pojemników przeznaczonych do zbierania plastikowych nakrętek stanął w Nizinach. To właśnie sołtyska tej miejscowości Kazimiera Dawid stoi za pomysłem pojawienia się pojemników na nakrętki.
– Sąsiednia wioska – Sośnica w gminie Radymno – postawiła taki pojemnik u siebie i poprosiłam wójta, żeby i u nas coś takiego zrobić, bo pomysł bardzo mi się spodobał. A że zawsze jest przychylny takim sprawom, zgodził się bez wahania, więc to w zasadzie jego zasługa, bo gmina pokryła wszystkie koszty, a nie są wcale małe. Pojemniki już stoją i pięknie się zapełniają. A cel w Nizinach mamy bardzo ważny, chcemy wesprzeć w ten sposób naszą mieszkankę – 12-letnią Wiktorię – opowiada.
Zbiórkę w Nizinach uroczyście otwierali gospodarz gminy Orły Bogusław Słabicki, radni Kamil Kazieczko i Wojciech Pelc, sołtys Kazimiera Dawid, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Orłach Agata Nowak, przedstawiciele mieszkańców miejscowości oraz sama Wiktoria wraz z mamą, dla której w tej miejscowości prowadzona jest aktualnie zbiórka nakrętek.
Pieniądze z ich sprzedaży mają pomóc w zakupie nowego, specjalistycznego wózka dla dziewczynki, ale być może także opłaceniu rehabilitacji. – Wszystko zależy od tego, ile nakrętek uda się u nas zebrać. Może uda się nam włączyć w tę zbiórkę jakieś firmy. Na razie zainteresowanie akcją jest – mówi na gorąco K. Dawid.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ludzie zbierają nakrętki a rządzący PIS ładuje miliony w TVP i Rydzykowi . Sasin przewalił 70mln na wybory ,których nie było. Ł.Szumowski kupił respiratory od handlarza bronią -których nie dostarczył itd. itd. a ty głupi narodzie zbierasz NAKRĘTKI!! zamiast rozliczyć partyjną MAFIĘ
A rozliczyłeś partyjną mafie PO-PSL która za czasów ich rządów rozkradła 250 miliardów zł ro tylko kawałek góry lodowej więc przestań pisać bzdetu i głuPOty
Nie ma większych zlodzieji i oszustów od tych pisdzielcow! Przekupili patologie 500+ i wciskaniem kitu ciemnemu ludowi że tamci kradli a sami obsiedli spółki skarbu państwa i doją ile wlezie! Niedługo się przekonajcie jak zadłużone jest państwo! Tylko ślepi lub głupi nie widzą jak nas łupią podarkami zwanymi daniną!
do 31.183.230.79. to przecież PIS miał rozliczyć poprzednich malwersantów z PO- PSL za rozkradanie jak to napisałeś/łaś/ i co ROZLICZYŁ? ?. Odpowiem Ci NIE ponieważ to jedna i ta sama szabrowniczo-ganksterska partyjniacka "KARUZELA" władzy od 1989r . Raz będąc u władzy kradną jedni potem zmiana i kradną drudzy. Natomiast tacy jak TY zachwyceni PISem potakują i są zadowoleni bo PIS teraz defrauduje mniej - ale czyżby MNIEJ ?
To kiedykolwiek było inaczej? Za PO i PSL nie było podatków? Nikt nikogo nie okradał? Panstwo się nie zadłużlo? Tyle, że ludzie z tego g...mieli.Pewno prawie wszyscy w twojej rodzinie czy wśród znajomych bierze 500 . Ilu z nich się rozpilo, porzuciło pracę itp.? Ile można tych mądrości słuchać?
Ludzie zbierają nakrętki a rządzący PIS ładuje miliony w TVP i Rydzykowi . Sasin przewalił 70mln na wybory ,których nie było. Ł.Szumowski kupił respiratory od handlarza bronią -których nie dostarczył itd. itd. a ty głupi narodzie zbierasz NAKRĘTKI!! zamiast rozliczyć partyjną MAFIĘ
A rozliczyłeś partyjną mafie PO-PSL która za czasów ich rządów rozkradła 250 miliardów zł ro tylko kawałek góry lodowej więc przestań pisać bzdetu i głuPOty
Nie ma większych zlodzieji i oszustów od tych pisdzielcow! Przekupili patologie 500+ i wciskaniem kitu ciemnemu ludowi że tamci kradli a sami obsiedli spółki skarbu państwa i doją ile wlezie! Niedługo się przekonajcie jak zadłużone jest państwo! Tylko ślepi lub głupi nie widzą jak nas łupią podarkami zwanymi daniną!