Po przemyskim lodowisku przyszedł czas na podsumowanie sezon na stoku narciarskim na Zniesieniu. Dzięki wyjątkowej w ostatnich latach zimie, stok pokazał wreszcie swoją „moc”. Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji zarobił ponad 750 tys. zł.
Jak już wspomnieliśmy, jako pierwsze szefostwo POSiR podsumowało i rozliczyło miniony sezon na lodowisku, które funkcjonowało przy ul. Sanockiej. Przez 107 dni. Zarobiło łącznie ok. 60 tys. zł. Obiekt przez ten okres odwiedziły 32 tys. 522 osoby. Średnio dziennie więc odwiedzały go 304 osoby. Na miejscu była wypożyczalnia łyżew, z której miłośnicy ślizgów na lodzie chętnie odwiedzali. Wypożyczonych zostało łącznie 15 tys. 29 łyżew. Najciekawsze była odpowiedź na pytanie, czy lodowisko cokolwiek „zarobiło” czy trzeba było do niego dołożyć. Przychody ze sprzedaży biletów wstępu to kwota 443 tys. 461 zł 55 gr, z wypożyczalni łyżew – 186 tys. 240 zł 40 gr. Łączny przychód więc to kwota 629 tys. 701 zł 95 gr. A koszty? Otóż były niższe, łącznie to ok. 570 tys. zł, z czego wypożyczenie namiotu jako zadaszenia to kwota 190 tys. zł. Koszty energii elektrycznej to 155 tys. zł, zaś wynagrodzenie pracowników to 190 tys. zł. Wreszcie tzw. koszty bieżące i infrastruktura to koszt ok. 35 tys. zł. Z tych wyliczeń wynika, że lodowisko w sezonie 2025 – 2026 zarobiło ok. 60 tys. zł.
Stok narciarski na Zniesieniu rozpoczął działalność w święto Trzech Króli, 6 stycznia br....
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 55% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze