W Przeworsku Święto Niepodległości obchodzono od samego rana. Tradycyjnie zaczęto od mszy św. za Ojczyznę w bazylice pw. Ducha Świętego. Po niej uczestnicy uroczystości przeszli ulicami Marszałka Józef Piłsudskiego i Rynek na plac pod Ratuszem. Tu zgodnie z programem wygłoszono okolicznościowe przemówienia, po których złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą „Cud nad Wisłą”. Kwiaty tego dnia składano jeszcze pod tablicą ku czci generała brygady Jana Władysława Chmurowicza. Oba wydarzenia przedzieliła prawdziwa ozdoba obchodów – koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu Aleksandry Wajdy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze