1 marca br. – po raz 15. w historii Polski – odbyły się uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To obchodzone corocznie święto państwowe służy upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Do ceremonii doszło także m.in. w Przemyślu.
Jej organizatorami byli: Urząd Miejski w Przemyślu, Starostwo Powiatowe w Przemyślu oraz dowódca Garnizonu Przemyśl. Zaczęto od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przy tablicy upamiętniającej żołnierzy podziemia antykomunistycznego przy ul. Krasińskiego 25, a także na grobach mjr. Władysława Koby na cmentarzu na Zasaniu oraz Alicji Wnoronowskiej na Cmentarzu Głównym przy ul. Słowackiego...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 66% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze