Reklama

Nasi warcabiści znów z medalami

29/05/2017 15:12

O tym, że mamy w powiecie lubaczowskim zdolnych młodych warcabistów, wszyscy chyba wiedzą. Oni jednak nie spoczęli na laurach i wciąż przypominają o sobie, przywożąc nowe medale i nagrody.

Już po udanych eliminacjach do XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych, które odbyły się w lutym br. w Starym Dzikowie, można się było spodziewać sukcesów w finałach w Drzonkowie (woj. lubuskie). Tak też się stało. Wojewódzka ekipa złożona z zawodników LKS „Unia” Horyniec-Zdrój, MUKS „Libero” Basznia Dolna, SGU „Orzeł” Lubaczów oraz Sekcji Warcabowej Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” w Starym Dzikowie nie zawiodła kibiców.[paywall] Cztery z pięciu medali, zdobytych przez młodych warcabistów, wywalczyli zawodnicy MUKS „Libero” Basznia Dolna. Dzięki tak dobrym wynikom w klasyfikacji klubów „Libero” zajęło drugie miejsce. Mistrzynią Polski do lat 10 została Kinga Krzych (Libero). Trzy srebrne medale wywalczyli jej koledzy klubowi: Natalia Czała (do lat 10) i Zuzanna Bosak (do lat 13) oraz Patryk Żak (do lat 10). Brązowy medal wśród juniorek młodszych do lat 13 zdobyła zawodniczka LKS Unia Horyniec-Zdrój – Kinga Hulak. Bardzo blisko medalu był Łukasz Malec (Libero), ale ostatecznie ukończył olimpiadę tuż za podium. W klasyfikacji województw nasi reprezentanci wywalczyli drugie miejsce.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości