O tym, że mamy w powiecie lubaczowskim zdolnych młodych warcabistów, wszyscy chyba wiedzą. Oni jednak nie spoczęli na laurach i wciąż przypominają o sobie, przywożąc nowe medale i nagrody.
Już po udanych eliminacjach do XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych, które odbyły się w lutym br. w Starym Dzikowie, można się było spodziewać sukcesów w finałach w Drzonkowie (woj. lubuskie). Tak też się stało. Wojewódzka ekipa złożona z zawodników LKS „Unia” Horyniec-Zdrój, MUKS „Libero” Basznia Dolna, SGU „Orzeł” Lubaczów oraz Sekcji Warcabowej Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” w Starym Dzikowie nie zawiodła kibiców.[paywall] Cztery z pięciu medali, zdobytych przez młodych warcabistów, wywalczyli zawodnicy MUKS „Libero” Basznia Dolna. Dzięki tak dobrym wynikom w klasyfikacji klubów „Libero” zajęło drugie miejsce. Mistrzynią Polski do lat 10 została Kinga Krzych (Libero). Trzy srebrne medale wywalczyli jej koledzy klubowi: Natalia Czała (do lat 10) i Zuzanna Bosak (do lat 13) oraz Patryk Żak (do lat 10). Brązowy medal wśród juniorek młodszych do lat 13 zdobyła zawodniczka LKS Unia Horyniec-Zdrój – Kinga Hulak. Bardzo blisko medalu był Łukasz Malec (Libero), ale ostatecznie ukończył olimpiadę tuż za podium. W klasyfikacji województw nasi reprezentanci wywalczyli drugie miejsce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze