Reklama

Następcy braci Makarów na podium

Zawodnicy Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin prowadzonego przez Ryszarda i Jerzego Makarów zapisali na swoim koncie w ostatnim czasie kilka sukcesów.

W Mistrzostwach Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Przeworsku Wojciech Tłuścik, startujący w kategorii kumite seniorów poniżej 80 kg oraz Piotr Ojak-Żwirn, startujący w kategorii kumite juniorów młodszych poniżej 65 kg zajęli trzecie miejsca.

W walkach kumite uczestniczyli również[paywall]: Aleksandra Pisarska, Tomasz Dytyniak, Aleksander Warwaruk, Michał Podgórski oraz Michał Lisowski, który zadebiutował w rywalizacji seniorskiej. W kategorii układów kata zaprezentował się Damian Pawłowski.

Mistrzostwa zgromadziły 234 zawodników z 31 klubów karate kyokushin z Polski południowej.

Medale w Dębicy

Przemyślanie rywalizowali także w Dębicy podczas jubileuszowych 25. Mistrzostw Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Zawodnicy PKKK powrócili do domów z trzema pierwszymi i jednym trzecim miejscem.

Pierwsze miejsce i tytuł mistrza Podkarpacia w rywalizacji kumite zdobyli: Samir Azizov (kadeci; powyżej 40 kg), Ryszard Sobolak (kadeci; 40 kg) oraz Michał Podgórski (młodziki; 40 kg). Trzecie miejsce w rywalizacji dziewczynek poniżej 25 kg zdobyła najmłodsza zawodniczka Irena Skyba.

Mistrzostwa Podkarpacia zgromadziły 270 zawodników z 24 podkarpackich klubów karate kyokushin. Przemyski klub reprezentowali również Aleksandra Pisarska, Aleksandra Sawicka (debiut) oraz Aleksander Warwaruk i Kacper Litwin.

Wszyscy rywalizowali w kategorii kumite.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama