Reklama

Nastrojowo i świątecznie w „Newtonie”

W piątek, trzynastego, przed budynkiem Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona w Przemyślu kolejny już raz odbył się Kiermasz Świąteczny wprowadzający w magiczną atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Kiermasz świąteczny to już w „Newtonie” tradycja. Sposobność do złapania chwili oddechu w okresie przedświątecznej krzątaniny i spędzenia miłych chwil w przyjemnej, świątecznej atmosferze, w[paywall] doborowym towarzystwie.

W organizację wydarzenia zaangażowani są zarówno uczniowie i nauczyciele szkoły, jak i rodzice. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, na specjalnie przygotowanych przed siedzibą placówki stoiskach znalazły się: własnoręcznie wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli różnorodne bożonarodzeniowe dekoracje: choinki z szyszek, mieniące się kolorami stroiki, bombki i kartki świąteczne, aniołki oraz przepyszne świąteczne wypieki i potrawy.

W świąteczny nastrój wprowadziły uczestników spotkania kolędy i pastorałki w języku polskim i angielskim, które śpiewali uczniowie przygotowani do występu przez nauczycieli. Rozradowane tego popołudnia buzie uczniów były dowodem na to, że nastroje podczas kiermaszu dopisywały, co zresztą oddawały fotografie wykonane w towarzyszącej imprezie fotobudce.

– Nasz kiermasz ma już kilkuletnią tradycję. Tegoroczna odsłona wzbudziła ogromne zainteresowanie zarówno dzieci, jak i rodziców i była okazją do dzielenia się życzeniami oraz radością świąt Bożego Narodzenia z wszystkimi odwiedzającymi szkołę gośćmi – podsumowała wydarzenie dyrektor placówki Anna Blajer-Skomro.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    rodzic - niezalogowany 2019-12-30 16:38:05

    Kolejny raz na łamach portalu reklama prywatnej szkoły. Czyżby, ktoś w redakcji miał w tym interes? A napiszcie artykuł, ile zarabiają nauczyciele w tej szkole, jak mają płacone za wakacje!!! Ile godzin tygodniowo, jakie umowy są zawierane. To będzie sensacja!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2019-12-30 18:08:38

    Przepraszam  grono nauczycielskie i uczniów tej szkoły  za poruszenie w tym wątku tematu nie związanego z artykułem. Dzisiaj odbył się pogrzeb mjr Jerzego  Kostiuka  (*) , Niech  Mu ziemia lekką będzie.                  https://nowiny24.pl/w-przemyslu-pozegnano-mjr-jerzego-kostiuka-zeslanca-sybiru-uczestnika-walk-pod-monte-cassino-w-1944-roku-zdjecia/ga/c1-14685607/zd/40971929                                                                                                                          Nasunęła mi się refleksja w jak dziwnym kraju żyjemy, jak paskudną rzeczywistość  tworzą nam politycy. Z całym szacunkiem dla Zmarłego zadaję sobie pytanie dlaczego w tym przypadku wystawiana jest warta honorowa a w przypadku żołnierza który został wcielony  do  I Armii walczącej u boku Armii Czerwonej i np. przeszedł szlag bojowy spod Lwowa do Łaby z walkami o Berlin włącznie,   ranny   w tychże walkach, pies z kulawą nogą nie wspomnie. Czy dlatego że  nie miał "szczęścia" być żołnierzem  gen.Andersa?  Jak długo politycy będą  nas dzielić , nawet po śmierci? Co ci Żołnierze  zawinili  Ojczyźnie że ta się od nich odwróciła?Że o  nich zapomniała?     Dlaczego  Ci którzy walczyli o naszą wolność z mordercami  niemieckimi,tak ci żołnierze nie walczyli o komunizm cz socjalizm na ziemiach polskich lecz walczyli  okupantem o wolność,  nie zasługują  dzisiaj na pamięć?  Przecież  o tym że Polska będzie miała inne granice,że będzie  w strefie  wpływów Moskwy zadecydował Stalin  z Rooseveltem i Churchillem   już w 1943 r w Teheranie  co  następnie  potwierdzono w  Jałcie . Czy ci  nasi politycy w końcu to zrozumieją?      Mam świadomość że  władza do 89  r  taki właśnie sposób traktowała żołnierzy walczących na froncie zachodnim ale  czy  obecna musi brać odwet,czy musi byc tak samo głupia jak tamci?Apeluję  do tych nielicznych  Żołnierzy AK czy zachodnich formacji aby się przeciwstawili takim działaniom  ,aby wyrazili swoją dezaprobację  wobec takiego dzielenia , najwyższy czas aby ten nieszczęsny Naród się pojednał , najwyższy czas podać sobie rękę.    Czy wasze wnuki i prawnuki muszą koniecznie  widzieć tylko nienawiść pomiędzy  Polakami, widzieć  jak podajecie   dłoń żołnierzowi Wehrmachtu   a Polakowi nie ?Pytam też dziennikarzy dlaczego nie macie odwagi stawiać takich pytań?  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ala - niezalogowany 2019-12-31 02:42:47

    Pani UG - autorce artykułu - to chyba raczej powinno zależeć na promowaniu SP 15 a nie komercyjnego tworu. No chyba, że planuje przenieść swą latorośl właśnie tam i na jakieś upusty w czesnym liczy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama