W piątek, trzynastego, przed budynkiem Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona w Przemyślu kolejny już raz odbył się Kiermasz Świąteczny wprowadzający w magiczną atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Kiermasz świąteczny to już w „Newtonie” tradycja. Sposobność do złapania chwili oddechu w okresie przedświątecznej krzątaniny i spędzenia miłych chwil w przyjemnej, świątecznej atmosferze, w[paywall] doborowym towarzystwie.
W organizację wydarzenia zaangażowani są zarówno uczniowie i nauczyciele szkoły, jak i rodzice. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, na specjalnie przygotowanych przed siedzibą placówki stoiskach znalazły się: własnoręcznie wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli różnorodne bożonarodzeniowe dekoracje: choinki z szyszek, mieniące się kolorami stroiki, bombki i kartki świąteczne, aniołki oraz przepyszne świąteczne wypieki i potrawy.
W świąteczny nastrój wprowadziły uczestników spotkania kolędy i pastorałki w języku polskim i angielskim, które śpiewali uczniowie przygotowani do występu przez nauczycieli. Rozradowane tego popołudnia buzie uczniów były dowodem na to, że nastroje podczas kiermaszu dopisywały, co zresztą oddawały fotografie wykonane w towarzyszącej imprezie fotobudce.
– Nasz kiermasz ma już kilkuletnią tradycję. Tegoroczna odsłona wzbudziła ogromne zainteresowanie zarówno dzieci, jak i rodziców i była okazją do dzielenia się życzeniami oraz radością świąt Bożego Narodzenia z wszystkimi odwiedzającymi szkołę gośćmi – podsumowała wydarzenie dyrektor placówki Anna Blajer-Skomro.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kolejny raz na łamach portalu reklama prywatnej szkoły. Czyżby, ktoś w redakcji miał w tym interes? A napiszcie artykuł, ile zarabiają nauczyciele w tej szkole, jak mają płacone za wakacje!!! Ile godzin tygodniowo, jakie umowy są zawierane. To będzie sensacja!!!
Przepraszam grono nauczycielskie i uczniów tej szkoły za poruszenie w tym wątku tematu nie związanego z artykułem. Dzisiaj odbył się pogrzeb mjr Jerzego Kostiuka (*) , Niech Mu ziemia lekką będzie. https://nowiny24.pl/w-przemyslu-pozegnano-mjr-jerzego-kostiuka-zeslanca-sybiru-uczestnika-walk-pod-monte-cassino-w-1944-roku-zdjecia/ga/c1-14685607/zd/40971929 Nasunęła mi się refleksja w jak dziwnym kraju żyjemy, jak paskudną rzeczywistość tworzą nam politycy. Z całym szacunkiem dla Zmarłego zadaję sobie pytanie dlaczego w tym przypadku wystawiana jest warta honorowa a w przypadku żołnierza który został wcielony do I Armii walczącej u boku Armii Czerwonej i np. przeszedł szlag bojowy spod Lwowa do Łaby z walkami o Berlin włącznie, ranny w tychże walkach, pies z kulawą nogą nie wspomnie. Czy dlatego że nie miał "szczęścia" być żołnierzem gen.Andersa? Jak długo politycy będą nas dzielić , nawet po śmierci? Co ci Żołnierze zawinili Ojczyźnie że ta się od nich odwróciła?Że o nich zapomniała? Dlaczego Ci którzy walczyli o naszą wolność z mordercami niemieckimi,tak ci żołnierze nie walczyli o komunizm cz socjalizm na ziemiach polskich lecz walczyli okupantem o wolność, nie zasługują dzisiaj na pamięć? Przecież o tym że Polska będzie miała inne granice,że będzie w strefie wpływów Moskwy zadecydował Stalin z Rooseveltem i Churchillem już w 1943 r w Teheranie co następnie potwierdzono w Jałcie . Czy ci nasi politycy w końcu to zrozumieją? Mam świadomość że władza do 89 r taki właśnie sposób traktowała żołnierzy walczących na froncie zachodnim ale czy obecna musi brać odwet,czy musi byc tak samo głupia jak tamci?Apeluję do tych nielicznych Żołnierzy AK czy zachodnich formacji aby się przeciwstawili takim działaniom ,aby wyrazili swoją dezaprobację wobec takiego dzielenia , najwyższy czas aby ten nieszczęsny Naród się pojednał , najwyższy czas podać sobie rękę. Czy wasze wnuki i prawnuki muszą koniecznie widzieć tylko nienawiść pomiędzy Polakami, widzieć jak podajecie dłoń żołnierzowi Wehrmachtu a Polakowi nie ?Pytam też dziennikarzy dlaczego nie macie odwagi stawiać takich pytań?
Pani UG - autorce artykułu - to chyba raczej powinno zależeć na promowaniu SP 15 a nie komercyjnego tworu. No chyba, że planuje przenieść swą latorośl właśnie tam i na jakieś upusty w czesnym liczy.
Kolejny raz na łamach portalu reklama prywatnej szkoły. Czyżby, ktoś w redakcji miał w tym interes? A napiszcie artykuł, ile zarabiają nauczyciele w tej szkole, jak mają płacone za wakacje!!! Ile godzin tygodniowo, jakie umowy są zawierane. To będzie sensacja!!!
Przepraszam grono nauczycielskie i uczniów tej szkoły za poruszenie w tym wątku tematu nie związanego z artykułem. Dzisiaj odbył się pogrzeb mjr Jerzego Kostiuka (*) , Niech Mu ziemia lekką będzie. https://nowiny24.pl/w-przemyslu-pozegnano-mjr-jerzego-kostiuka-zeslanca-sybiru-uczestnika-walk-pod-monte-cassino-w-1944-roku-zdjecia/ga/c1-14685607/zd/40971929 Nasunęła mi się refleksja w jak dziwnym kraju żyjemy, jak paskudną rzeczywistość tworzą nam politycy. Z całym szacunkiem dla Zmarłego zadaję sobie pytanie dlaczego w tym przypadku wystawiana jest warta honorowa a w przypadku żołnierza który został wcielony do I Armii walczącej u boku Armii Czerwonej i np. przeszedł szlag bojowy spod Lwowa do Łaby z walkami o Berlin włącznie, ranny w tychże walkach, pies z kulawą nogą nie wspomnie. Czy dlatego że nie miał "szczęścia" być żołnierzem gen.Andersa? Jak długo politycy będą nas dzielić , nawet po śmierci? Co ci Żołnierze zawinili Ojczyźnie że ta się od nich odwróciła?Że o nich zapomniała? Dlaczego Ci którzy walczyli o naszą wolność z mordercami niemieckimi,tak ci żołnierze nie walczyli o komunizm cz socjalizm na ziemiach polskich lecz walczyli okupantem o wolność, nie zasługują dzisiaj na pamięć? Przecież o tym że Polska będzie miała inne granice,że będzie w strefie wpływów Moskwy zadecydował Stalin z Rooseveltem i Churchillem już w 1943 r w Teheranie co następnie potwierdzono w Jałcie . Czy ci nasi politycy w końcu to zrozumieją? Mam świadomość że władza do 89 r taki właśnie sposób traktowała żołnierzy walczących na froncie zachodnim ale czy obecna musi brać odwet,czy musi byc tak samo głupia jak tamci?Apeluję do tych nielicznych Żołnierzy AK czy zachodnich formacji aby się przeciwstawili takim działaniom ,aby wyrazili swoją dezaprobację wobec takiego dzielenia , najwyższy czas aby ten nieszczęsny Naród się pojednał , najwyższy czas podać sobie rękę. Czy wasze wnuki i prawnuki muszą koniecznie widzieć tylko nienawiść pomiędzy Polakami, widzieć jak podajecie dłoń żołnierzowi Wehrmachtu a Polakowi nie ?Pytam też dziennikarzy dlaczego nie macie odwagi stawiać takich pytań?
Pani UG - autorce artykułu - to chyba raczej powinno zależeć na promowaniu SP 15 a nie komercyjnego tworu. No chyba, że planuje przenieść swą latorośl właśnie tam i na jakieś upusty w czesnym liczy.