Reklama

Natalia na podium w Sulęcinie

Przez trzy dni (5 – 7 marca br.) w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Sulęcinie (województwo lubuskie) trwały zawody w ramach Otwartego Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych. W imprezie zaprezentowała się jedna przedstawicielka z badmintonowych klubów z naszego regionu. Natalia Horst z SSKS Badminton Przemyśl w kategorii młodziczek młodszych spisała się wybornie.

W trakcie całego turnieju na pięciu kortach rozegranych zostało łącznie aż 345 spotkań. Do rozgrywek zgłosiło się 211 zawodników i zawodniczek z ponad 60 klubów z całej Polski. Wszyscy walczyli o puchary, medale oraz nagrody. 

Jak już wspomnieliśmy, rywalizacja trwała w dwóch kategoriach wiekowych – juniorów młodszych i młodzików młodszych. W pierwszej grupie zagrali zawodnicy w przedziale[paywall] od 14 do 17 lat, a w drugiej od 10 do 13 lat. Turniej rozgrywany był w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej.


Organizatorem turnieju był sulęciński klub badmintona Badminton4all.

Reklama

Podkarpacie reprezentowało 10 zawodników. W ramach konsultacji startowej kadry wojewódzkiej w Grand Prix wystąpili: Bartosz Kufel, Oliwia Krystek, Emilia Skrzek, Mikołaj Krystek (wszyscy UKS Orbitek Straszęcin), Krystian Wąsik, Karol Wąsik, Kamil Malak (wszyscy Stal Nowa Dęba), Julia Piaskowska (UKS Sokół Ropczyce), Julia Oszajca (Skarbek Gogołów) oraz Natalia Horst (SSKS Badminton Przemyśl).

Dwukrotnym brązowym medalistą został M. Krystek. Znakomicie w singlu dziewcząt w kategorii młodziczek młodszych zaprezentowała się Natalia Horst z SSKS Badminton Przemyśl. W mocnej stawce zajęła ostatecznie 3. miejsce. To nie pierwszy i z całą pewnością nie ostatni sukces utalentowanej badmintonistki.

Kadry Podkarpacia

36 młodych badmintonistek i badmintonistów liczy kadra Podkarpacia na 2021 r. W trzech kategoriach wiekowych (młodzików, juniorów młodszych oraz juniorów i młodzieżowców) szkoleniowcy powołali tzw. kadrę A i kadrę B.

W kadrze A młodzików znalazła się trójka reprezentantów SSKS Badminton Przemyśl. To: Natalia Horst, Kacper Drymajło i Szymon Kazimir. W kadrze B znalazł się zawodnik JKB Jarosław Bartłomiej Czogała. Do kadry A wśród juniorów młodszych powołany został natomiast Kacper Obłoza z UKS Jagiellonka Medyka.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama