Reklama

Nauczyciele solą w oku wójta?

12/04/2016 11:06

W Dubiecku powstanie Zespół Szkolno-Przedszkolny. Tak zdecydowali radni na sesji w dniu 30 marca br. Z zamiarem tym władze nosiły się od dawna. Czemu służyć ma reforma? Cel jest jeden - oszczędności.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku oraz Samorządowe Przedszkole w Dubiecku od 1 września 2016 r. staną się jedną jednostką budżetową. Przedszkole zlokalizowane przy ul. Krasickiego 5a nie zostanie przeniesione do budynku przy Przemyskiej 6, jak pierwotnie zakładano. Nie w roku szkolnym 2016/2017. Kiedy? – przy[paywall]szłość pokaże.

Będzie nowy dyrektor?

Nauczyciele solą w oku wójta?


Gmina ubożeje przez nauczycieli. Taki wniosek można by wysnuć z wypowiedzi Wiesława Bembenka, co zarzuca mu grono pedagogiczne oraz część mieszkańców. – Każde spotkanie, w każdej miejscowości, w każdej sprawie rozpoczyna pan od kwestii dodatków wyrównawczych dla nauczycieli i ogromnej kwoty, którą pan wydaje z tego tytułu – usłyszał prosto w oczy wójt w dniu 21 marca br. Wówczas gospodarz gminy Dubiecko odbił piłeczkę, twierdząc, iż nie atakuje nauczycieli, a jedynie mówi o realiach – jasno i po imieniu. 

Czyżby nauczyciele byli solą w oku wójta, notabene nauczyciela historii, a także do niedawna dyrektora Szkoły Podstawowej w Nienadowej? Czy też – jak sam twierdzi – podejmuje on niepopularne decyzje, chcąc uniknąć wprowadzenia zarządu komisarycznego w gminie?
AB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    aaa - niezalogowany 2016-04-12 15:16:19

    A co ma tytuł do treści?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ela - niezalogowany 2016-04-14 17:01:38

    Trzeba przeczytać cały artykuł, tam jest odpowiedź.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama