Jak co roku pod koniec wakacji w przemyskim magistracie odbyła się uroczysta narada inaugurująca rok szkolny. Tym razem przypadła na 27 sierpnia br.
Prezydent Przemyśla Robert Choma spotkał się z dyrektorami przemyskich placówek oświatowych oraz pedagogami, którzy uzyskali awans na stopnień nauczyciela mianowanego[paywall]. – Podczas narady przedstawiona została analiza zakończonego roku szkolnego, a także informacja o tak zwanych ruchach kadrowych, sytuacja finansowa oraz plany na przyszłość – wyliczył rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk.
W spotkaniu uczestniczyli m.in.: poseł Marek Rząsa, zastępca prezydenta Janusz Hamryszczak, wiceprzewodniczący rady miejskiej Adam Łoziński oraz Janusz Zapotocki, sekretarz miasta Dariusz Łapa, odpowiedzialny za oświatę w przemyskim urzędzie i naczelnik Wydziału Edukacji UM Przemyśl Elżbieta Tarnawska.
R. Choma pożegnał odchodzących na emeryturę dyrektorów dwóch przemyskich placówek oświatowych: Halinę Ruśnicę z Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz Adama Winiarskiego – długoletniego dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2. Wręczył także akty nominacji na stanowiska dyrektorskie: nowemu dyrektorowi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 Markowi Pilszykowi, kontynuującym swoje obowiązki na stanowiskach – Robertowi Rybakowi (CKZiU nr 1) i Stanisławowi Karszyniowi (MDK). Jak co roku grupa nauczycieli, którzy uzyskali awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego, złożyła ślubowanie.
Niespodziankę dla zgromadzonych dyrektorów szkół podstawowych miał dr Dariusz Iwaneczko, który tym razem występował przed nimi nie jako radny rady miejskiej, lecz dyrektor rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. – Przekazał dla pierwszoklasistów specjalne zeszyty z wizerunkami Ojców Niepodległości. To projekt pod nazwą „Mój pierwszy zeszyt”, realizowany przez IPN w całej Polsce – wyjaśnił W. Wołczyk.
D. Iwaneczko zapowiedział także inny, ciekawy edukacyjny projekt IPN, który ruszy w Przemyślu już we wrześniu br. we współpracy z Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej – „Przystanek Historia Przemyśl”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wielce Szanowny Panie Dyrektorze !Panie Adamie !Młodzież wraz z Pana odejściem traci "WYJĄTKOWEGO " Nauczyciela , Pedagoga, autentycznego Przyjaciela Młodzieży.Wiem to - dlatego piszę. Wielka strata.Pięknych dni na emeryturze.
Pani Halinko, wszystkiego najlepszego;)
Dokładnie Pan Adam był najlepszym dyrektorem w "ekonomiku" nie tylko dyrektor Ale Przyjaciel wspaniały człowiek !
Pani Halino, wszystkiego najlepszego na nowym etapie życia. Dużo zdrowia , zasłużonego odpoczynku ,radości ,realizacji planów i pasji w gronie rodziny i przyjaciół
A w dobie sporego bezrobocia byli wicedyrektorzy z właściwej opcji dostają dodatkowe synekury w różnych szkołach...popatrzcie gdzie ląduje wicedyrektorka chwalonego tu dyrektora: Żurawica, II LO i coś tam jeszcze...gdzie Kuratorium. Gdzie zdrowy rozsądek?
Wielce Szanowny Panie Dyrektorze !Panie Adamie !Młodzież wraz z Pana odejściem traci "WYJĄTKOWEGO " Nauczyciela , Pedagoga, autentycznego Przyjaciela Młodzieży.Wiem to - dlatego piszę. Wielka strata.Pięknych dni na emeryturze.
Pani Halinko, wszystkiego najlepszego;)
Dokładnie Pan Adam był najlepszym dyrektorem w "ekonomiku" nie tylko dyrektor Ale Przyjaciel wspaniały człowiek !