Poniedziałek, 17 września. O piętnastej w kościele NMP Nieustającej Pomocy w parafii „Przemyśl – Błonie” rozpoczyna się msza za rozstrzelanych na Lipowicy i pochowanych w zbiorowej mogile na cmentarzu zasańskim. Jest orkiestra strażacka z Medyki, jest poczet sztandarowy Wojska Polskiego. Mszę odprawia ksiądz S. Ożóg. W trzeciej ławce z poważną twarzą siedzi Janusz Galiczyński. To z jego inicjatywy jest ta msza.

fot.Jacek Szwic
Janusz Galiczyński przy krzyżu na zbiorowej mogile.
– Jestem zwykły, prosty człowiek – mówi o sobie, ale w mieście od kilku lat jest już rozpoznawalny. Znają go w redakcjach, w urzędach, instytucjach, w wojsku i biurze Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Bywa tam często z plikiem pism, listów, zaświadczeń, projektów i zawsze w jednej sprawie. Chodzi o uporządkowanie i odnowienie jakiegoś miejsca pamięci. Pomoc instytucji ma polegać na załatwieniu urzędowych formalności i zapewnieniu materiałów, bo resztę, czyli pracę fizyczną przy odnawianiu, Galiczyński oferuje społecznie. Trzeba przyznać, że w takim działaniu jest skuteczny[paywall].
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Teraz wiadomo dlaczego Choma przez 16 lat spasował i olewał te sprawy , przekazując uporządkowanie miejsc pamięci Galiczyńskiemu. Skoro ma takiego nazwijmy to ładnie społecznika i sponsora to lepiej zaoszczędzone pieniądze przeznaczać na wincencjady , manewry szwejkowskie , odnawianie lub nowe pomniczki czy tablice pamiątkowe , święta ulic i inne dziwaczne imprezy . No cóż , można i tak tylko pytam do kogo w gminie należy właściwa dbałość o miejsca pamięci i ,martyrologii Polaków,
TEN ZWYKLY PROSTY CZLOWIEK WIECEJ ZROBIL W TAK KROTKIM CZASIE NIZ CI W MAGISTRACIE PRZEZ TYLE LAT BRAWO PANIE JANUSZU
Teraz wiadomo dlaczego Choma przez 16 lat spasował i olewał te sprawy , przekazując uporządkowanie miejsc pamięci Galiczyńskiemu. Skoro ma takiego nazwijmy to ładnie społecznika i sponsora to lepiej zaoszczędzone pieniądze przeznaczać na wincencjady , manewry szwejkowskie , odnawianie lub nowe pomniczki czy tablice pamiątkowe , święta ulic i inne dziwaczne imprezy . No cóż , można i tak tylko pytam do kogo w gminie należy właściwa dbałość o miejsca pamięci i ,martyrologii Polaków,
TEN ZWYKLY PROSTY CZLOWIEK WIECEJ ZROBIL W TAK KROTKIM CZASIE NIZ CI W MAGISTRACIE PRZEZ TYLE LAT BRAWO PANIE JANUSZU