Reklama

Nie będzie (na razie) remontu mostu kolejowego [ZDJĘCIA]

Mimo zapewnień ze strony spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, most kolejowy na rzece San w Przemyślu nie zostanie w najbliższym czasie ani wyremontowany, ani przebudowany. Został wyłączony z realizowanego obecnie projektu rewitalizacji trasy Rzeszów – Przemyśl – Medyka.

W kwietniu ub.r. Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA poinformowała, że liczący ponad 120 lat most kolejowy na Sanie w Przemyślu przewidziany jest do remontu w 2016 r. – W kwietniu (2014 r. – przyp. aut.) planujemy podpisanie umowy na opracowanie dokumentacji projektowej rewitalizacji odcinka Przeworsk – Hurko, w tym również na most w Przemyślu. Dokumentacja wykaże, czy obiekt będzie wymagał remontu czy całkowitej przebudowy – powiedziała wówczas. Od kilku miesięcy na trasie Rzeszów – Przemyśl – Medyka trwają intensywne prace rewitalizacyjne[paywall].

Remontowany jest m.in. znacznie mniejszy, ale identyczny konstrukcyjnie most na rzece Wiar w kierunku na Medykę. Mieszkańcy miasta zastanawiają się, czy nie jest to aby przyczynek do remontu mostu na Sanie w Przemyślu. Niestety, nie. – Most kolejowy na Sanie w Przemyślu był planowany do remontu w ramach rewitalizacji linii kolejowej Rzeszów – Przemyśl – Medyka. Jednak z dokumentacji projektantów wynikła konieczność jego całkowitej przebudowy. To znaczy wykonania szerszego zakresu prac niż ten, który zakładano w przypadku remontu i o znacznie większym nakładzie finansowym – wyjaśniła D. Szalacha.

Reklama


fot.Mariusz Godos
Remont znacznie mniejszego, ale identycznego konstrukcyjnie, mostu na rzece Wiar w kierunku na Medykę idzie pełną parą.

Dworzec w Przeworsku do remontu

Jak już wspomnieliśmy, spółka PKP PLK prowadzi obecnie rewitalizację linii Rzeszów – Medyka – granica państwa, której celem jest przede wszystkim przywrócenie prędkości rozkładowej do 120 km/h. Inwestycje poprawiające stan infrastruktury kolejowej finansowane są ze środków budżetowych. W br. na ten cel wydane zostanie ponad 25 mln zł. Od września br. prace prowadzone będą m.in. na stacjach Jarosław i Przemyśl oraz szlakach Żurawica – Przemyśl i Przemyśl – Hurko. – Rewitalizacja linii kolejowej Kraków – Medyka, na odcinku Rzeszów – granica państwa, podwyższy standard infrastruktury i poziom bezpieczeństwa w ruchu pociągów i samochodów. W 2016 roku zaplanowane są kolejne inwestycje na linii Rzeszów – Przemyśl, obejmujące stację Przeworsk, w tym wymianę torów i przebudowę peronów oraz szlak Przeworsk – Jarosław, a w jego ramach remont dziesięciu wiaduktów, dwóch mostów i dwóch przepustów. Łączny koszt przedsięwzięć poprawiających stan infrastruktury na linii Rzeszów – Przemyśl – Medyka w latach 2010 – 2014 to prawie ćwierć miliarda złotych netto – wyjaśniła D. Szalacha.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama