Związki zawodowe, działające w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu odwołały zapowiadaną na dzisiaj pikietę przed siedzibą PiS. Wczoraj udało się zawrzeć porozumienie.
Protest planowany był na dzisiaj (piątek) na godz. 15.00. Organizatorzy zrezygnowali z pomysłu, aby blokować całą ulicę i postanowili pikietować na chodniku przed wejściem do siedziby Prawa i Sprawiedliwości. Wybrali to miejsce, ponieważ władze Urzędu Marszałkowskiego i były dyrektor szpitala są związani z PiS-em.
Sześć godzin trwały wczorajsze negocjacje. Wzięli w nich udział przedstawiciele czterech związków zawodowych, wicemarszałek województwa Stanisław Kruczek, pełniący obowiązki dyrektora szpitala Witold Paniw oraz przewodniczący Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” Szymon Wawrzyszko.
Skutkiem negocjacji jest zawarcie porozumienia i zawieszenie protestu. Związkowcy mieli trzy strategiczne postulaty, w dwóch udało się znaleźć kompromis.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ha , ha PISdzielce mają problem z dialogiem.Tacy wrażliwi, tacy społeczni i prosocjalni a tu protesty hodują :)
Ha , ha PISdzielce mają problem z dialogiem.Tacy wrażliwi, tacy społeczni i prosocjalni a tu protesty hodują :)