Radna PO Ewa Sawicka otrzymała odpowiedź na zgłoszoną w połowie lutego br. interpelację w sprawie przebudowy skrzyżowania na placu Konstytucji w Przemyślu.
Radna Ewa Sawicka zapytała władze miasta o możliwość powstania ronda na placu Konstytucji i – co się z tym wiąże – koszt budowy oraz ewentualny czas realizacji. Odpowiedź, parafowana przez zastępcę prezydenta miasta Janusza Hamryszczaka, nie pozostawia złudzeń, że ronda na placu Konstytucji nie będzie.– Złożyłam interpelację w imieniu wielu mieszkańców miasta, którzy widzieliby w tym miejscu właśnie rondo. Jako wzór moi rozmówcy podawali przykład rozwiązań komunikacyjnych zastosowanych przy ulicy Lwowskiej. Uważam, że rondo w tym miejscu znacznie usprawniłoby ruch samochodowy na odcinku z Grunwaldzkiej, 3 Maja i Krasińskiego w stronę miasta i odwrotnym. Rondo może także wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa przechodniów – podsumowała radna E. Sawicka.
Jak napisał w odpowiedzi zastępca prezydenta miasta J. Hamryszczak – teren jest wystarczający na zaprojektowanie ronda zgodnie z wytycznymi, ale z kilku powodów nieuzasadnione jest obecnie inwestowanie pieniędzy na przebudowę skrzyżowania. Przede wszystkim ze względu na koszty – ewentualne przywrócenie tam ruchu okrężnego wiążę się z przebudową nie tylko części drogowej, ale też sieci kanalizacyjnej, wodociągowej, elektrycznej i teletechnicznej. Szacunkowy koszt budowy może wynieść ok. 4,5 mln zł. „(...) skrzyżowanie to funkcjonuje od około 40 lat i zapewnia bezpieczeństwo ruchu drogowego. Według rejestrów prowadzonych przez Komendę Miejską Policji w Przemyślu w latach 2010 – 2014 na tym skrzyżowaniu dochodziło do drobnych kolizji i odnotowano tam tylko jeden wypadek drogowy, w którym jedna osoba została ranna. W 1999 roku wykonana została modernizacja skrzyżowania, wymieniona została nawierzchnia i chodniki. Rok później doszło do kolejnej wymiany nawierzchni. Stan techniczny jest dobry (...)” – napisał m.in. zastępca prezydenta miasta J. Hamryszczak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy jeżeli Przemyśl to miasto, a Zosia lubi koty to oznacza, że czekolada jest w łazience? :)
Pamiętam z lat 50 i 60 tych zawsze na rondzie 3 maja stał milicjant z paskiem pod brodą i kontrolował furmanki ze wsi co wiozą do miasta.
Pks -sów, czy Mks -ów jeszcze nie było na świecie a furmanki ? przetrwaly..potrzeba a żeby wrócił rok 1945 i głód to porozmawiamy..
Do redakcji. Dlaczego robicie reklamę ukraińskim firmom? Jak już wstawiacie fotę do zasłaniajcie te wstrętne szyldy/reklamy. Za to Wam płacą?
Szkoda że nie będzie ronda. Wówczas sygnalizacja nie była by potrzebna, a ruch odbywałby się jak na każdym rondzie. Czyli płynnie bez korków. A tak marnujemy czas stojąc w korku.. Brawo dla naszych inż. ruchu drogowego. Co jeden to mądrzejszy. A my stoimy i stoimy...
RONDO NA PLACU KONSTYTUCJI ORAZ NA JAGIELOŃSKIEJ TO PODSTAWA ODKORKOWANIA PRZEMYŚLA.
Wyczerpujące informacje...
Czy jeżeli Przemyśl to miasto, a Zosia lubi koty to oznacza, że czekolada jest w łazience? :)
Resztę poczytam jutro...