Reklama

Nie będzie ronda na placu Konstytucji w Przemyślu

Radna PO Ewa Sawicka otrzymała odpowiedź na zgłoszoną w połowie lutego br. interpelację w sprawie przebudowy skrzyżowania na placu Konstytucji w Przemyślu.

Radna Ewa Sawicka zapytała władze miasta o możliwość powstania ronda na placu Konstytucji i – co się z tym wiąże – koszt budowy oraz ewentualny czas realizacji. Odpowiedź, parafowana przez zastępcę prezydenta miasta Janusza Hamryszczaka, nie pozostawia złudzeń, że ronda na placu Konstytucji nie będzie.

– Złożyłam interpelację w imieniu wielu mieszkańców miasta, którzy widzieliby w tym miejscu właśnie rondo. Jako wzór moi rozmówcy podawali przykład rozwiązań komunikacyjnych zastosowanych przy ulicy Lwowskiej. Uważam, że rondo w tym miejscu znacznie usprawniłoby ruch samochodowy na odcinku z Grunwaldzkiej, 3 Maja i Krasińskiego w stronę miasta i odwrotnym. Rondo może także wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa przechodniów – podsumowała radna E. Sawicka.
Jak napisał w odpowiedzi zastępca prezydenta miasta J. Hamryszczak – teren jest wystarczający na zaprojektowanie ronda zgodnie z wytycznymi, ale z kilku powodów nieuzasadnione jest obecnie inwestowanie pieniędzy na przebudowę skrzyżowania. Przede wszystkim ze względu na koszty – ewentualne przywrócenie tam ruchu okrężnego wiążę się z przebudową nie tylko części drogowej, ale też sieci kanalizacyjnej, wodociągowej, elektrycznej i teletechnicznej. Szacunkowy koszt budowy może wynieść ok. 4,5 mln zł. „(...) skrzyżowanie to funkcjonuje od około 40 lat i zapewnia bezpieczeństwo ruchu drogowego. Według rejestrów prowadzonych przez Komendę Miejską Policji w Przemyślu w latach 2010 – 2014 na tym skrzyżowaniu dochodziło do drobnych kolizji i odnotowano tam tylko jeden wypadek drogowy, w którym jedna osoba została ranna. W 1999 roku wykonana została modernizacja skrzyżowania, wymieniona została nawierzchnia i chodniki. Rok później doszło do kolejnej wymiany nawierzchni. Stan techniczny jest dobry (...)” – napisał m.in. zastępca prezydenta miasta J. Hamryszczak.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    seba - niezalogowany 2015-03-21 00:38:17

    Wyczerpujące informacje...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Piotr - niezalogowany 2015-03-21 17:59:19

    Czy jeżeli Przemyśl to miasto, a Zosia lubi koty to oznacza, że czekolada jest w łazience? :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    m - niezalogowany 2015-03-21 21:18:03

    Resztę poczytam jutro...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama