W tym roku przemyskie ulice – w przeciwieństwie do lat poprzednich – nie będą miejscem zmagań załóg biorących udział w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.
Na zakończenie sezonu uczestnicy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski spotkają się u podnóża Bieszczad, gdzie w dniach 3-5 listopada br. odbędzie się 3. Rajd Arłamów. Przed załogami ponad 140 kilometrów odcinków specjalnych, na których zdecydują się losy mistrzowskich tytułów. Organizatorzy rajdu przygotowali[paywall] 7 wymagających odcinków specjalnych. W piątek rywalizacja na rajdowych trasach toczyć się będzie w powiecie jarosławskim, gdzie zawodnicy zmierzą się z OS 1/3 Pruchnik (26,00 km) i OS 2/4 Rokietnica (20,20 km). W Pruchniku zaplanowano także oddalony park serwisowy.
W sobotę zawody przeniosą się bliżej bazy rajdu, którą po raz kolejny będzie czterogwiazdkowy Hotel Arłamów. Sobotni etap zacznie się od dwukrotnie przejeżdżanego OS Bircza (20,80 km). Zmagania zakończy Power Stage w Ustrzykach Dolnych (6,86 km), w okolicach stacji narciarskiej Gromadzyń. Ceremonia startu i mety rajdu oraz wręczenie nagród odbędą się na terenie Hotelu Arłamów. Tam też znajdować się będzie główny park serwisowy. Zgłoszenia do rajdu przyjmowane będą do 21 października br. 4 dni później poznamy listę zgłoszeń decydującej rundy mistrzostw Polski.
W przeciwieństwie do dwóch poprzednich edycji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski ich jesienna odsłona nie odbędzie się w Przemyślu. Powód to protesty mieszkańców Zielonki, którzy sprzeciwiali się obecności „rajdówek” w dzielnicy. Narzekali na liczne utrudnienia związane z dojazdem do swoich posesji oraz powodowanym przez samochody uszkodzeniem jezdni, poboczy i rowów przy ulicy Grochowskiej i Pasteura.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze