Reklama

Na policję zgłosiło się dwoje mieszkańców powiatu jarosławskiego, którzy zostali oszukani przez cyberprzestępców

01/10/2023 16:07

Co ciekawe, podszywali się oni pod innego mieszkańca tego powiatu, który przejęcie profilu w mediach społecznościowych również zgłosił służbom.

Cyberprzestępcy działają coraz szerzej i coraz to nowymi kanałami próbują dotrzeć do potencjalnych ofiar. Do dyżurnego jarosławskiej jednostki zgłosił się 49-letni mieszkaniec Jarosławia, który zawiadomił o przejęciu jego konta społecznościowego oraz poczty elektronicznej przez nieuprawnioną osobę. Oświadczył też, że z jego profilu są wystawiane oferty w grupach sprzedażowych.

„Tego samego dnia policjanci otrzymali dwa zgłoszenia od osób pokrzywdzonych, które dotyczyły oferty o oddaniu za darmo traktorka dziecięcego. Jak się okazało przedmiot ten został wystawiony z przejętego konta 49-latka. Zainteresowani ogłoszeniem, 37-letnia mieszkanka gminy Radymno i 32-letni mieszkaniec gminy Jarosław, nawiązali kontakt z osobą sprzedającą za pomocą komunikatora. Następnie został im przesłany link, za pośrednictwem którego pokrzywdzeni mieli zapłacić jedynie 13 zł, tytułem opłaty za kuriera” – przekazała jarosławska policja.

Reklama

Kupujący kliknęli w przesłany link, wybrali swój bank na stronie, do której ich przekierował, zalogowali się do swoich kont i zaakceptowali płatności. Kobieta straciła 600 zł, mężczyzna ponad 1000 zł.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama