Strażnicy graniczni z Lubaczowa zatrzymali obywatela Mołdawii, który pieszo przekroczył tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski.
Do funkcjonariuszy zatelefonował mieszaniec pogranicza, który w okolicach miejscowości Majdan Lipowiecki zwrócił uwagę na mężczyznę wypytującego w obcym języku przechodniów o lokalną komunikację. Mundurowi ustalili, że osoba ta wsiadła do autobusu w kierunki Łukawca. Tam też została zauważona i wylegitymowana. Na podstawie dokumentów i sprawdzeń w międzynarodowych bazach ustalono, że jest to 45-letni obywatel Mołdawii, który posiada zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen. Kilka miesięcy wcześniej usiłował bezskutecznie wjechać do Polski przez przejście graniczne w Medyce, wtedy odmówiono mu zgody. Przyznał się do nielegalnego przekroczenia tzw. granicy zielonej z Ukrainy do Polski. Planował dotrzeć do Francji i tam się osiedlić. Po ustaleniu miejsca przekroczenia granicy i sporządzeniu dokumentacji funkcjonariusze przekazali cudzoziemca z powrotem na Ukrainę.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze