Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) apeluje do posiadaczy telefonów komórkowych o nieoddzwanianie na nieznane numery, zwłaszcza te, przypominające polskie numery komórkowe (zaczynające się od cyfr 703 czy 708).
Przedstawiciele UKE kilka tygodni temu otrzymali szereg niepokojących sygnałów od osób prywatnych oraz przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Sprawa dotyczy metody oszukiwania abonentów (najczęściej sieci telefonii komórkowych) poprzez wykorzystywanie ich skłonności do oddzwaniania na nieodebrane połączenia.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ja osobiście i oczywiście wszystkim polecam, zanim odbiorę nieznany numer to sprawdzam go w google. Pracuję przy komputerze cały dzień i jak tylko dzwoni do mnie nieznany numer to wpisuję go szybko w przeglądarkę. Wyskakują zazwyczaj wyniki z serwisów typu https://www.ktoto.info lub innych i po 2-3 sekundach wiem kto jest z drugiej strony i mogę odebrać - lub oddzwonić jeśli nie zdążę. Obecnie takie serwisy dobrze działają, mają szeroką społeczność dzielącą się informacjami i większość syfiastych numerów tam się znajduje. Dodać należy, że numer który telemarketerzy uznają za wartościowy czyli ten, który odbiera nieznane numery, nie uchroni się już przed natrętnymi telefonami. Jeśli jednak przestaniemy odbierać od telemarketerów, numer stanie się automatycznie niewartościowy dla nich i przestaną dzwonić. No może nie przestaną całkowicie, ale znacząco ograniczy się ich nachalność.
Ja sprawdzam kto dzwonił zupełnie za darmo na https://infonumer.pl Polecam tę stronę bo po pierwsze ma dużą bazę numerów a po drugie jest darmowa
W kongo jaki język urzęędowy?
Ja osobiście i oczywiście wszystkim polecam, zanim odbiorę nieznany numer to sprawdzam go w google. Pracuję przy komputerze cały dzień i jak tylko dzwoni do mnie nieznany numer to wpisuję go szybko w przeglądarkę. Wyskakują zazwyczaj wyniki z serwisów typu https://www.ktoto.info lub innych i po 2-3 sekundach wiem kto jest z drugiej strony i mogę odebrać - lub oddzwonić jeśli nie zdążę. Obecnie takie serwisy dobrze działają, mają szeroką społeczność dzielącą się informacjami i większość syfiastych numerów tam się znajduje. Dodać należy, że numer który telemarketerzy uznają za wartościowy czyli ten, który odbiera nieznane numery, nie uchroni się już przed natrętnymi telefonami. Jeśli jednak przestaniemy odbierać od telemarketerów, numer stanie się automatycznie niewartościowy dla nich i przestaną dzwonić. No może nie przestaną całkowicie, ale znacząco ograniczy się ich nachalność.
Ja sprawdzam kto dzwonił zupełnie za darmo na https://infonumer.pl Polecam tę stronę bo po pierwsze ma dużą bazę numerów a po drugie jest darmowa