Dwa apele do swoich mieszkańców skierowały w ostatnim czasie władze gminy Tryńcza w reakcji na dwie niezbyt chlubne praktyki. W ten sposób gmina chce się uporać z problemem wysypywania odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych oraz z kwestią wolno biegających psów.
Choć to praktyki, które występują w większości gmin, tylko w Tryńczy zdecydowano się podjąć jakiekolwiek działania celem zneutralizowania tych uprzykrzających życie zjawisk.
Pierwszy z apeli dotyczy gorącego w ostatnim czasie tematu śmieci. Jak się okazuje, w gminie Tryńcza coraz liczniejsze są przypadki[paywall] wywożenia odpadów do lasów, porzucania ich w rowach czy miejscach mniej uczęszczanych. Trudno powiedzieć, czy jest to zwykła ludzka bezmyślność, czy też może pierwsze pokłosie nowych przepisów regulujących gospodarkę odpadami. Urząd gminy przypomina zatem, że mieszkańców nie obowiązują żadne wagowe limity dotyczące odpadów, a jeśli ktoś chce się pozbyć ich z posesji poza gminnym harmonogramem ich odbioru, może je dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tryńczy w każdą sobotę. Jednocześnie władze gminy zapowiadają, że każdy przypadek pozostawiania śmieci w miejscu do tego niewyznaczonym będzie zgłaszany na policję.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze