Reklama

Niebawem przetarg na budowę nowej szkoły we Fredropolu [ZDJĘCIA]

Coraz klarowniej zaczyna się robić wokół powołania do życia uzdrowiska we Fredropolu. Władze gminy wdrażają koncepcję, która ma cały proces znacznie przyspieszyć. – Nie idziemy w stronę budowy nowych budynków dla stworzenia infrastruktury na nowych działkach, bo cała procedura trwałaby minimum trzy lata, lecz w kierunku przystosowania obecnej szkoły na potrzeby budynku sanatoryjnego. Teren wokół również będzie zagospodarowany na potrzeby terenu uzdrowiskowego – powiedział wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek.

Takie rozwiązanie wymaga jednak budowy nowej szkoły. I tak będzie.

– Wybudujemy mniejszą, ale nowocześniejszą szkołę, dostosowaną do obecnych realiów. Mamy już dwa miliony złotych. Dodatkowo dobudujemy halę sportową w ramach programu „Olimpia”. Na ten cel mamy już zabezpieczone 1,7 miliona złotych

– wyliczył M. Śnieżek. Nowa szkoła powstanie nieopodal[paywall] starego budynku i budowanego tuż obok kompleksu basenowego.

– Kompleks będzie włączony we wspomniany teren uzdrowiskowy. Będzie zarabiać na siebie, bo gdyby było inaczej, koszty jego utrzymania byłyby ogromne. Na przebudowę i dostosowanie budynku starej szkoły do potrzeb sanatorium mamy zabezpieczonych osiem milionów złotych. Za moment składamy kolejny wniosek na sześć milionów złotych na zagospodarowanie terenu

Reklama

– wyjaśnił wójt gminy Fredropol.

100 osób na początek

Władze gminy zleciły już opracowanie koncepcji programu funkcjonalno-użytkowego, a po nowym roku ogłoszą przetargi na wykonanie inwestycji.

– Musimy wszystko skorelować. Naszym zamiarem jest prowadzenie tych inwestycji równocześnie z budową kompleksu basenów. Prace przy tym postępują dość szybko. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca roku wyjdziemy z ziemi

– śmieje się M. Śnieżek.

– Wyjdziemy z fundamentami przyszłego budynku basenu wewnętrznego. Być może uda się znacznie wcześniej wszystko oddać, niż przewiduje umowa z firmą Texom. Finał to 2025 rok, ale zobaczymy, ile czasu zajmie nam dostosowanie budynku starej szkoły do potrzeb sanatorium. Liczymy, że na początek zaprosimy około 100 osób, a z czasem będziemy rozbudowywać ofertę sanatoryjną

Reklama

– podsumował wójt gminy Fredropol.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama