Coraz klarowniej zaczyna się robić wokół powołania do życia uzdrowiska we Fredropolu. Władze gminy wdrażają koncepcję, która ma cały proces znacznie przyspieszyć. – Nie idziemy w stronę budowy nowych budynków dla stworzenia infrastruktury na nowych działkach, bo cała procedura trwałaby minimum trzy lata, lecz w kierunku przystosowania obecnej szkoły na potrzeby budynku sanatoryjnego. Teren wokół również będzie zagospodarowany na potrzeby terenu uzdrowiskowego – powiedział wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek.
Takie rozwiązanie wymaga jednak budowy nowej szkoły. I tak będzie.
– Wybudujemy mniejszą, ale nowocześniejszą szkołę, dostosowaną do obecnych realiów. Mamy już dwa miliony złotych. Dodatkowo dobudujemy halę sportową w ramach programu „Olimpia”. Na ten cel mamy już zabezpieczone 1,7 miliona złotych
– wyliczył M. Śnieżek. Nowa szkoła powstanie nieopodal[paywall] starego budynku i budowanego tuż obok kompleksu basenowego.
– Kompleks będzie włączony we wspomniany teren uzdrowiskowy. Będzie zarabiać na siebie, bo gdyby było inaczej, koszty jego utrzymania byłyby ogromne. Na przebudowę i dostosowanie budynku starej szkoły do potrzeb sanatorium mamy zabezpieczonych osiem milionów złotych. Za moment składamy kolejny wniosek na sześć milionów złotych na zagospodarowanie terenu
Reklama
– wyjaśnił wójt gminy Fredropol.
Władze gminy zleciły już opracowanie koncepcji programu funkcjonalno-użytkowego, a po nowym roku ogłoszą przetargi na wykonanie inwestycji.
– Musimy wszystko skorelować. Naszym zamiarem jest prowadzenie tych inwestycji równocześnie z budową kompleksu basenów. Prace przy tym postępują dość szybko. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca roku wyjdziemy z ziemi
– śmieje się M. Śnieżek.
– Wyjdziemy z fundamentami przyszłego budynku basenu wewnętrznego. Być może uda się znacznie wcześniej wszystko oddać, niż przewiduje umowa z firmą Texom. Finał to 2025 rok, ale zobaczymy, ile czasu zajmie nam dostosowanie budynku starej szkoły do potrzeb sanatorium. Liczymy, że na początek zaprosimy około 100 osób, a z czasem będziemy rozbudowywać ofertę sanatoryjną
Reklama
– podsumował wójt gminy Fredropol.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze