Najpierw ulica Mickiewicza, a potem Wysockiego znowu zamienią się w place budowy. Kierowcy będą się musieli uzbroić w cierpliwość, ale efekt prac z całą pewnością wynagrodzi im niedogodności.
Niedawno Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu ogłosił przetargi na remonty wspomnianych ulic. W przypadku ulicy Mickiewicza będzie znacznie mniej roboty. To kontynuacja prac, które wykonywane były w ub.r., kiedy kompleksowo remontowano fragment od placu Legionów do placu Na Bramie. Teraz przyszła pora na podobne działania na liczącym 274 m fragmencie ulicy Mickiewicza: od ulicy Konarskiego do przejścia dla pieszych przy placu Legionów[paywall]. – Podobnie jak wcześniej w całości wymieniona zostanie nawierzchnia, powstaną nowe chodniki, prowadzone będą także prace wodno-kanalizacyjne. Jeśli nie wystąpią żadne nieprzewidziane problemy, 19 lub 20 lipca chcemy przekazać plac budowy. Prace najpewniej ruszą w pierwszej połowie sierpnia i potrwają do końca roku – wyjaśnił dyrektor przemyskiego ZDM Jacek Cielecki.
Ruch samochodów na wspomnianym fragmencie ulicy Mickiewicza będzie ograniczony, ale cały czas utrzymywany.
Znacznie poważniejsze zadanie czeka zwycięzcę przetargu na przebudowę ulicy Wysockiego. Inwestycja prowadzona będzie w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego i dofinansowana z funduszy unijnych. – To nie będzie remont, bo droga zostanie wybudowana od podstaw. Z odwodnieniem, kilkoma warstwami podbudowy. Powstaną chodniki, oświetlenie, ścieżki rowerowe – wyliczył J. Cielecki.
To ponad 1,2-kilometrowy odcinek. Od granicy miasta, czyli tuż obok wyjazdu z ulicy Obronnej w stronę Paderewskiego. – Chcielibyśmy, aby prace ruszyły już w sierpniu tego roku. Ich koniec przewidywany jest na koniec lipca 2018 r.
– Oczywiście na bieżąco będziemy informować kierowców o utrudnieniach z nimi związanych – zapewnił dyrektor ZDM w Przemyślu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W tym zawrotny tempie to wyremontują przemyskie ulice do 5000 tyś roku
Pamiętam jak były szumne deklaracje , że Mickiewicz i Dworskiego a ponadto cała droga do Medyki będą wyremontowane na Eurokoko .
Poprzedni kawałek robili blisko pół roku. Pół roku chaosu, bałaganu i maga hałasu. To takie... przemyskie.
Tak to jest jak w spółkach miejskich dostaje się pracę za koneksje a nie za umiejętności.
Zazwyczaj remont ulic czy chodników oznacza w prostej linii eksterminacje drzew. Ciekawe czy tak będzie również i tym razem ?!?DLACZEGO DRZEWA SĄ POTRZEBNE W MIASTACH? - MIASTODRZEW.WROCŁAW.PL
https://wolnemedia.net/11-lipca-rocznica-szczytu-rzezi-polakow-przez-ukraincow/
a wiesz że w krajach wyżej rozwiniętych przy drogach nie ma drzew? obniża to liczbę zgonów podczas wypadków samochodowych
Szanowna Redakcjo! Moderatorze strony internetowej! Mam wielką prośbę: czy byłbyś uprzejmy blokować linki jakiegoś kretyna, który pod każdą informacją reklamuje wolnemedia.net??? Wszyscy kur... wiedzą co było i będzie 11 lipca!!! Nie chce mi się już tego debila spotykać pod każdym wątkiem na forum!!! Dziękuję.
Kolego SOAD, przy Wysockiego na pewno nie będzie eksterminacji drzew rosnących na chodnikach. W tej dzielnicy nie ma chodników.
W tym zawrotny tempie to wyremontują przemyskie ulice do 5000 tyś roku
Pamiętam jak były szumne deklaracje , że Mickiewicz i Dworskiego a ponadto cała droga do Medyki będą wyremontowane na Eurokoko .
Poprzedni kawałek robili blisko pół roku. Pół roku chaosu, bałaganu i maga hałasu. To takie... przemyskie.