Znakomita wiadomość dla mieszkańców Kramarzówki w gminie Pruchnik: złożony przez władze gminy wniosek o dofinansowanie inwestycji pod nazwą „Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kramarzówce” został rozpatrzony pozytywnie. Budowa ruszy jeszcze w tym roku.
Ogólna wartość inwestycji to kwota 2 mln 420 tys. 570 zł. Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli samorządu gminy Pruchnik i burmistrza Pruchnika Wacława Szkoły udało się pozyskać dofinansowania z dwóch źródeł[paywall]. 700 tys. zł pochodzić będzie z dokonanego przez Sejmik Województwa Podkarpackiego podziału środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach realizacji Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego. Kwota 999 tys. 827 zł pozyskana została natomiast z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Pozostała część, czyli ok. 700 tys. zł to wkład własny gminy Pruchnik.
Obecnie przygotowywana będzie procedura przetargowa. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zadanie podzielone zostało na trzy lata. Koniec prac przewidywany jest w 2018 r. – Ta inwestycja znacząco poprawi warunki do prowadzenia zajęć sportowych w Kramarzówce, zarówno tych szkolnych, jak i dodatkowych. Umożliwi rozwój lokalnego klubu sportowego dzięki możliwości korzystania z hali w okresie zimowym, a także będzie świetnym miejscem do aktywnego spędzania wolnego czasu – powiedział burmistrz Pruchnika W. Szkoła.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze