Reklama

Niebieski dzień w przedszkolu „Kraina Odkrywców” [ZDJĘCIA]

W geście solidarności z dziećmi dotkniętymi autyzmem przedszkolaki z „Krainy Odkrywców” w pierwszym tygodniu kwietnia włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Świadomości Autyzmu. Z myślą o nich w placówce zorganizowano zajęcia pod hasłem „Zapalmy się na niebiesko dla autyzmu”.

Dominującym w dniu obchodów kolorem był w przedszkolu oczywiście niebieski, uznawany za najgłębszy z kolorów. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem wydaje się[paywall] najbardziej odrealniona ze wszystkich i pewnie dlatego stała się symbolem autyzmu. Przedszkolaki z Przedszkola „Kraina Odkrywców” w Przemyślu uczestniczyły w dniu obchodów w interesujących zajęciach.

– Przygotowaliśmy prezentacje, zabawy i konkursy, które pozwoliły im zrozumieć świat autyzmu – opisuje Renata Magnowska-Tumidajska, szefowa placówki.

Przedszkolaki wspólnie z nauczycielkami obejrzały animację zatytułowaną Droga Marii, przeszły także po ścieżce sensorycznej, aby móc się przekonać, że najprostsze czynności mogą sprawiać nie lada problem. W tym dniu w przedszkolu powstały też plakaty tematyczne, poświęcone problemowi autyzmu. Niezwykle wartościową formułę zajęć przygotowały nauczycielki: Magdalena Czajkowska, Wioletta Witkowska-Mucha, Anna Lula, Nafisa Adamczyk i Anna Sudzińska.

– Z dziećmi autystycznymi pracujemy na co dzień, świetnie funkcjonują one w ogólnej grupie przedszkolnej. System integracyjny w ich przypadku się sprawdza. Osiągamy bardzo dobre rezultaty w pracy z maluchami dotkniętymi tym zaburzeniem, co zresztą potwierdzają rodzice, którzy aktywnie włączają się w proces dydaktyczno-wychowawczy – podsumowuje dyrektor przedszkola R. Magnowska-Tumidajska.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama