W geście solidarności z dziećmi dotkniętymi autyzmem przedszkolaki z „Krainy Odkrywców” w pierwszym tygodniu kwietnia włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Świadomości Autyzmu. Z myślą o nich w placówce zorganizowano zajęcia pod hasłem „Zapalmy się na niebiesko dla autyzmu”.
Dominującym w dniu obchodów kolorem był w przedszkolu oczywiście niebieski, uznawany za najgłębszy z kolorów. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem wydaje się[paywall] najbardziej odrealniona ze wszystkich i pewnie dlatego stała się symbolem autyzmu. Przedszkolaki z Przedszkola „Kraina Odkrywców” w Przemyślu uczestniczyły w dniu obchodów w interesujących zajęciach.
– Przygotowaliśmy prezentacje, zabawy i konkursy, które pozwoliły im zrozumieć świat autyzmu – opisuje Renata Magnowska-Tumidajska, szefowa placówki.
Przedszkolaki wspólnie z nauczycielkami obejrzały animację zatytułowaną Droga Marii, przeszły także po ścieżce sensorycznej, aby móc się przekonać, że najprostsze czynności mogą sprawiać nie lada problem. W tym dniu w przedszkolu powstały też plakaty tematyczne, poświęcone problemowi autyzmu. Niezwykle wartościową formułę zajęć przygotowały nauczycielki: Magdalena Czajkowska, Wioletta Witkowska-Mucha, Anna Lula, Nafisa Adamczyk i Anna Sudzińska.
– Z dziećmi autystycznymi pracujemy na co dzień, świetnie funkcjonują one w ogólnej grupie przedszkolnej. System integracyjny w ich przypadku się sprawdza. Osiągamy bardzo dobre rezultaty w pracy z maluchami dotkniętymi tym zaburzeniem, co zresztą potwierdzają rodzice, którzy aktywnie włączają się w proces dydaktyczno-wychowawczy – podsumowuje dyrektor przedszkola R. Magnowska-Tumidajska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze