Reklama

Niech pamięć o ofiarach Katynia i Smoleńska nie zginie!

21/04/2019 11:03

79. rocznicę zbrodni katyńskiej i 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej mieszkańcy Jarosławia przeżywali 9 kwietnia. Tradycyjnie już gospodarzem uroczystości była parafia Chrystusa Króla.

Uczczenie ofiar dwóch wielkich polskich tragedii narodowych rozpoczęło się w kościele Chrystusa Króla, od mszy świętej koncelebrowanej przez arcybiskupa Adama Szala. – Oni przez udział w prześladowaniach i śmierć poniesioną dla ojczyzny i dla Chrystusa byli do Niego podobni[paywall] . Bo jeśli człowiek łączy się z Chrystusem w cierpieniu, w krzyżu, to też będzie miał udział w zmartwychwstaniu – mówił metropolita przemyski w homilii do licznie zgromadzonych w świątyni przedstawicieli Rodzin Katyńskich, kombatantów, sybiraków, władz samorządowych, wojska, policji, harcerzy, organizacji społecznych oraz szkół i tutejszej uczelni.

Po nabożeństwie uroczystości kontynuowano pod liczącym 32 m długości pomnikiem Pamięci Narodowej. Pod jego sekcją upamiętniającą 96 ofiar katastrofy smoleńskiej i 251 wojskowych i policjantów związanych z ziemią jarosławską i lubaczowską z trzech obozów – w Katyniu, Starobielsku i Ostaszkowie i 44 zamordowanych w Bykowni, z tzw. Listy Ukraińskiej, delegacje różnych środowisk złożyły kwiaty. Nieco wcześniej odśpiewano hymn państwowy, odczytano nazwiska poległych, a żołnierze jarosławskiego garnizonu oddali salwę honorową.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    adsf - niezalogowany 2019-04-21 23:48:58

    Antysemici z Pruchnika

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama