W niedzielę, 24 stycznia br., na Kalwarii Pacławskiej zagościli niecodzienni pielgrzymi –kolędnicy. Przybyli bardzo licznie na I Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Dzieci, młodzież, także dorośli wzięli udział w konkursie, a jednocześnie zaśpiewali i zagrali na chwałę Jezusowi – do czego namawiał gorliwie o. Piotr Reizner, gwardian klasztoru.
Festiwal to przedsięwzięcie nowe. W jego organizację włączyły się: Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel, Wspólnota Franciszkańska w Kalwarii, Centrum Kulturalne w Przemyślu. Przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej wystąpiło ponad 170 osób, w większości z Przemyśla i regionu.Nagrody dla tegorocznych laureatów, poza organizatorami, ufundowali: bp Adam Szal oraz wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek. To m.in. instrumenty muzyczne. Jury w składzie Dominika Osypanko, Henryk Rudawski oraz o. Paweł Gogola przyznało główną nagrodę Diakonii Muzycznej Parafii Miłosierdzia Bożego w Przemyślu. Zdobywców Grand Prix przygotował do występu Kazimierz Łysy. Młodzież poruszyła zebranych wykonaniem Bracia patrzcie jeno oraz Święta Panienka Syna usypiała.
I miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli: zespół KODO (dzieci do lat 14; instruktor Wiesław Semków), Małgorzata Świetlicka (młodzież 15 – 18 lat), Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia (kategoria mieszana; instruktor Anna Trojanowska).
Mniej biegli w sztuce śpiewu nadrabiali entuzjazmem i niekłamaną radością, czyniąc zeń dar dla Dzieciątka Jezus. Wykonawców w ich staraniach wspierały zwierzęta umieszczone w żywej szopce – pobekiwania baranów stały się integralną częścią pięknego i wzruszającego widowiska.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze